Tájékoztató a Kiskunfélegyházán történő sportorvosi ellátásról

Tisztelt Sportolók, Sportvezetők!

A sportorvosi ellátás helye: Kiskunfélegyházi KÉSZ Aréna Városi Sportcsarnok, Orvosi szoba

Kiskunfélegyháza, Kossuth Lajos u. 35

A szolgáltató sportorvos: Dr. Szabó Ildikó

Bejelentkezés, időpont egyeztetés: munkanapokon: 7.30-11.30 között

30/ 740-6617 vagy 63/311-372 telefonszámon,

Rendelési idő: Hétfő 15 órától 18 óráig (csak előzetes bejelentkezés alapján!)

A vizsgálat menete:

A sportorvosi szűrés során egy megjelenéssel megtörténik az anamnézis felvétel, a testsúly-, testtömeg-, vérnyomás-mérés, a fizikális vizsgálat, az EKG-, látás és színlátás vizsgálat, valamint a sportorvosi igazolás kiállítása, amennyiben az alább felsorolt dokumentumok is a rendelkezésre állnak:

• Kitöltött és szülő által is aláírt sportolói kérdőív

(kérjük, figyeljenek a kérdőív végén található „Igen válaszok részletezése” című kérdésre is. Itt kell leírni például, hogy miért feküdt kórházban, milyen sérülése volt, vagy milyen kezelt betegsége van.)

• TAJ (eredeti, másolat vagy telefonnal lefényképezett)

• korábbi komolyabb műtétekről (pl. ízületi vagy csont műtét), illetve

gondozott betegségekről (pl. asztma, szívzörej) lelet másolat

• meghatározott sportágakban kiegészítő vizsgálati leletek (pl. szemészet, ortopédia)

Amennyiben ezek nincsenek a sportolónál, akkor azt egy másik alkalommal pótolni kell és addig nem adható ki érvényes sportorvosi engedély!!!

Az ellátás díja: 18 év alatti sportoló esetén: 1000 Ft/alkalom

18 év feletti sportoló esetén 2000 Ft/alkalom.

A sportorvosi vizsgálat kizárólag előzetes bejelentkezés alapján lehetséges.

Ha valaki nem tud eljönni, a lefoglalt időpontot le kell mondani!

Tekintettel a hatalmas sportolói létszámra az előjegyzési idő minimum 2 hét.

Soron kívüli vizsgálatnál (ha ennél sürgősebben szükséges) a díj -a fent megjelölt vizsgálati díjon felül- 5000 Ft. (Ez az Országos Sportegészségügyi Intézet által előírt összeg)

Lehetőség van sportorvosi vizsgálatra Dr. Szabó Ildikó rendelőjében is: Szentes, Klauzál utca 6.

Ebben az esetben is bejelentkezés szükséges a fenti telefonszámok valamelyikén.

További információhoz a szentes-vivamed.hu/vizsgalat.htm internetes oldalon juthat. A sportorvosi kérdőív letölthető a szentes-vivamed.hu/letoltsport.htm helyről, vagy az osei.hu-ról.