Lakossági közműfejlesztési hozzájárulás

Lakossági felhívás!

Kiskunfélegyháza Város jegyzője ezúton tájékoztatja a szennyvízcsatorna – hálózat építés befejező ütemében érintett lakosságot a közműfejlesztési támogatás igénylés rendjéről.

Az ide vonatkozó kormányrendelet alapján a központi költségvetés támogatásként visszatéríti a közműfejlesztési hozzájárulás megfizetett összegének 25 százalékát az arra jogosultaknak.

A támogatásra jogosult az a magánszemély,

• akinek a nyugellátása nem haladja meg az öregségi teljes nyugdíj legkisebb összegének kétszeresét
  • aki időskorúak járadékában részesül,
  • aki aktív korúak ellátására, vagy
  • rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre (a saját vagy a gyermeke jogán) jogosult

A kérelem benyújtásának feltételeiről, módjáról, a szükséges dokumentumokról tájékoztatás ügyfélfogadási időben a Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatal ügyfélszolgálatánál illetve a Szociális és Közfoglalkoztatási Osztály, Szociális Csoportjánál (Kiskunfélegyháza, Kossuth Lajos utca 1. I. emelet 48. szoba) kérhető.

A tájékoztató és a közműfejlesztési támogatás igénylésére vonatkozó formanyomtatvány a csatolt linkeken letölthetők.

Dr. Faragó Zsolt
jegyző