Építésügyi Hatóság

Feladatok

KISKUNFÉLEGYHÁZA ÉPÍTÉSÜGYI HATÓSÁGÁNAK ILLETÉKESSÉGI TERÜLETE

1. Kiskunfélegyháza (rendezési terv)
  2. Bugac (rendezési terv)
  3. Bugacpusztaháza (rendezési terv)
  4. Gátér (rendezési terv)
  5. Pálmonostora (rendezési terv)
  6. Petőfiszállás (rendezési terv)

Építésügyi hatóság feladatai, kérelmemre indítható eljárások

• Ellátja a Kiskunfélegyháza Város közigazgatási területén és a Kormányrendeletben meghatározott a kiskunfélegyházi járási illetékességébe tartozó települések (Bugac, Bugacpusztaháza, Gátér, Pálmonostora, Petőfiszállás) közigazgatási területére vonatkozó építéshatósági feladatokat az alábbiak szerint:
    – Lefolytatja az építési-, a bontási-, a használatbavételi-, a fennmaradási, az országos építésügyi követelmények alóli felmentési, az összevont engedélyezési eljárás (elvi építési keretengedélyezési- és építési engedélyezési szakasz áll) és az engedély hatályának meghosszabbítására irányuló engedélyezési eljárásokat, továbbá
    – eljár a használatbavételi és az építtetői jogutódlás bejelentés tudomásul vételével kapcsolatban,
    – eljár az építésügyi hatósági engedélyezéssel összefüggő ellenőrzési és kötelezési ügyekben, valamint a külön jogszabályban meghatározott építésügyi hatósági kötelezésekben.
  • Az egyszerű bejelentéshez kötött lakóépületek építése, bővítése és használatbavétele tárgyában hatóságunk már nem rendelkezik hatáskörrel.
  • Az építtető az építésügyi hatósági engedély vagy tudomásulvétel iránti kérelem tervezett benyújtása előtt építésügyi hatósági szolgáltatás iránti kérelmet terjeszthet elő jogszabály által meghatározott kérdéskör tisztázása tekintetében, illetve tájékoztatás nyújtását érdekében.
  • Az építésügyi hatóság hatósági bizonyítványt állít ki az ingatlan-nyilvántartást vezető első fokú ingatlanügyi hatóság hivatalból folytatott eljárása esetén az OÉNY-ből megismerhető adat, tény, állapot, vagy helyszíni szemle alapján a telken építmény meglétére vagy hiányára, illetve a telken meglévő építmény jogszerűségére vonatkozóan.

Jegyző általános hatósági hatáskörébe tartozó szakhatósági eljárásokban állást foglal Kiskunfélegyháza közigazgatási területén tervezett, az ingatlanügyi hatóság által lefolytatott telekalakítási eljárásokban.

Telefonos kapcsolatfelvétel esetén ügyintézőink bármely témakörben általános tájékoztatást nyújtanak.

Konkrét kérdéseikkel szíveskedjenek hatóságunkat (Kiskunfélegyháza Város hivatalos honlapján jelzett) ügyfélfogadási időben személyesen felkeresni.

6100 Kiskunfélegyháza, Kossuth Lajos utca 1. (I. emelet 51-53.)

Csoportvezető: Albrecht László

Telefon:
(+36 76) 562-016
(+36 76) 562-073

e-mail: muszaki@kiskunfelegyhaza.hu

NAPDÉLELŐTTDÉLUTÁN
Hétfő8:00 – 12:00Hétfő délután szünetel az ügyfélfogadás
Kedd8:00 – 12:0013:00 – 16:00
Szerda8:00 – 12:0013:00 – 16:00
CsütörtökCsütörtökön szünetel az ügyfélfogadásCsütörtökön szünetel az ügyfélfogadás
Péntek8:00 – 12:00Péntek délután szünetel az ügyfélfogadás

Elektronikus ügyintézés

Az ügyintézés elektronikus módon, az Építésügyi hatósági engedélyezési eljárást Támogató elektronikus Dokumentációs Rendszer (ÉTDR) felületén (www.etdr.gov.hu) történik. Az elektronikus ügyintézés bevezetésével bár a kérelem benyújtható papír alapon is, de a kérelem mellékleteit képező dokumentumok (pl. tervek, igazolások) kizárólag elektronikusan nyújthatók be.

Az újonnan induló eljárások az ÉTDR általános tájékoztató felületén (www.etdr.gov.hu) megjelennek, az iratbetekintés az ÉTDR felületen keresztül történik.

név telefon e-mail
Albrecht László
építéshatósági csoportvezető
(+36 76) 562-034