a Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény
időskorúak gondozóházába történő átmeneti elhelyezést biztosító ellátásról

Elérhetőség:

6100 Kiskunfélegyháza, Nádasdy u. 12.
Tel: 76/463-433, Fax: 76/463-433
e-mail: szivarvany.nadasdy@varosionk.t-online.hu

Az intézmény vezetője: Magyariné Tóth Erika

Az intézmény fenntartója: Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata
Kiskunfélegyháza, Kossuth Lajos u. 1.

Szolgáltatás bemutatása:

Az önkormányzat a szociálisan rászorultak részére személyes gondoskodást biztosít, mely magában foglalja a szociális szakosított ellátást.

A szakosított ellátás keretében az időskorúak gondozóházába azok az időskorúak, valamint azok a 18. életévüket betöltött beteg személyek vehetők fel, akik önmagukról betegségük miatt vagy más okból otthonukban időlegesen nem képesek gondoskodni.

Szolgáltatás részletek:

Az átmeneti ellátás ideiglenes jelleggel legfeljebb egyévi időtartamra teljes körű ellátással biztosított.

Az átmenet elhelyezés különös méltánylást érdemlő esetben az intézmény orvosa szakvéleményének figyelembe vételével, egy alkalommal, egy évvel meghosszabbítható.

Intézményünkben 2 fő engedélyezett férőhelyen látjuk el az átmeneti elhelyezést kérelmezőket a Kiskunfélegyháza, Nádasdy utca 12. szám alatti székhelyen.

Az ellátás igénybevétele önkéntes, az elhelyezési kérelem az ellátást igénylő, illetve törvényes képviselője írásbeli kérelmére, indítványára történik.

Ha az ellátást igénylő személy cselekvőképességet teljesen korlátozó gondnokság alatt áll, a kérelmet – az érintett személy véleményét lehetőség szerint figyelembe véve – a törvényes képviselője terjeszti elő. A cselekvőképességében a szociális ellátás igénybevételével összefüggő jognyilatkozatok tekintetében részlegesen korlátozott személy a kérelmét, indítványát a törvényes képviselőjének beleegyezésével terjesztheti elő.

Ha a törvényes képviselő ideiglenes gondnok, az intézményi elhelyezésre vonatkozó kérelemhez a gyámhivatal előzetes jóváhagyása szükséges.

A kérelem és adatlapot az intézmény vezetőjéhez lehet benyújtani, illetőleg a Kiskunfélegyháza, Nádasdy utca 12. szám alatt Dobosné Harmath Mónika vezető ápolóhoz.
Telefonszám: (+36 30) 815-5403

Ügyfélfogadási idő: kedd és csütörtök: 8-12 óráig

Az időskorúak gondozóházában az intézményi térítési díj: 2023. március 1-től napi 3.900 Ft/fő.