Városházánk visszanyeri eredeti, szecessziós külcsínét

A munkálatokat látva, valószínű, hogy a Városalapítók napján már korabeli portálok díszítik a félegyházi szecessziós városháza egyik szárnyát. A földszinti üzletrész új bérlői ugyanis vállalták, hogy utcára néző portáljukon visszaállítják az épület eredeti arculatát. A folyamat ezzel nem ér véget, hiszen egy-két éven belül a többi, az épület stílusához nem illeszkedő portált is kicserélik. Ennek érdekében az önkormányzat a bérleti szerződések lejártakor az új pályázóknak feltételként szabja meg a portálok átalakítását. Ehhez már elkészíttették az engedélyezési terveket is, és a hivatal körüli járda újjáépítése során valamennyi portál előtti terület alá beépítették az áthidaló betongerendákat, amelyek a súlyos faszerkezeteket tartják majd – tájékoztatta lapunkat dr. Faragó Zsolt jegyző.