programok betöltése

« All Events

XIX. Kiskunfélegyházi Libafesztivál

szeptember 8. - szeptember 9.

A kiskun régió egyik legjellegzetesebb, legsajátosabb gasztronómiai fesztiválja a Kiskunfélegyházi Libafesztivál. A környéken több évszázados múltra tekint vissza a lúdtartás, s ehhez igazodott a környék gasztronómiája is. A fesztiválon megkóstolhatják a híres félegyházi libamájat, lakomázhatnak a kitelepült vendéglők libából készült ételeiből, és persze elmaradhatatlan a libazsíros kenyér, a libatepertő.

Fellépők: Veronaki Zenekar, Gőgös Gúnár Gedeon Libabál, Lord Bishop, Besh O Drom és Szalóki Ági, Bon Bon Matiné: Ludas Matyi koncert, Korpás Éva és zenekara, a Molnár Dixieland és vendégei: Koós Réka, Gájer Bálint és Lázár István valamint a 30 Y.

Kísérő programok: IV. Kunsági Néptánc Találkozó, libafőző verseny, bábszínházak, Kézműves Mesterek Utcája, fakörhinta, fotószínház, libasimogató, helyi termékek vására.

Kezdés:
szeptember 8.