Események betöltése

• Ez az esemény elmúlt.

Petőfi – A halhatatlan dalnok

2017-10-27 15:00

Szeretettel hívnak és várnak minden érdeklődőt Kiskunfélegyházára 2017. október 27-én pénteken 15 órától PETŐFI – A HALHATATLAN DALNOK című rendezvényre.

PROGRAM:
Városháza díszterme (Kossuth u. 1.) – 15 óra
Köszöntő – Rosta Ferenc alpolgármester
Kőfalviné Ónodi Márta levéltárvezető (Magyar Nemzeti Levéltár Bács-Kiskun Megyei Levéltárának Kiskunfélegyházi részlege) előadása: 150 évvel ezelőtt (1867. október 13.) leplezték le az első országos Petőfi-ünnepség keretében a Petőfi-ház falán lévő emléktáblát, mely hirdette, hogy itt töltötte gyermekéveit a költő.
Mészáros Márta múzeumigazgató (Kiskun Múzeum) előadása: 95 évvel ezelőtt (1922. október 29.) állították fel Kiskunfélegyháza főterén a Segesvárról menekített Petőfi szobrot, Köllő Miklós alkotását.

Petőfi szobor (Petőfi tér) – 15.30 óra
Az emlékezés mécseseinek elhelyezése a szobornál

Petőfi Sándor Emlékház (Petőfi u. 7.) 15.45 óra
A tisztelet virágainak, koszorúinak elhelyezése a Petőfi ház előtt.
Emlékbeszéd – Fazekas Alajos 150 évvel ezelőtti emlékező sorait hallhatjuk Kapus Béláné ny. iskolaigazgató, a Petőfi Emlékbizottság tagja tolmácsolásában.

16 órától
Barangolás Petőfi világában – interaktív tárlatjáró a Petőfi Sándor emléke és kultusza Kiskunfélegyházán című új állandó kiállításban.
A kort megidézik a Constantinum Intézmény diákjai Tóth Csaba tanár úr felkészítésével.
Poéta-zugban Vas László megzenésített Petőfi-verseket ad elő
Irodalmi-játék-térben mindenki poétává válhat
Petőfi-kvíz

Hozd el egy kedves versedet Petőfi Sándortól, kiteheted a versek falára, hogy más is megismerje, olvashassa!
(A verset kézzel írva, vagy nyomtatott formában egy szép lapon kérjük elhozni!)

Mindenkit szeretettel várnak a rendezvény szervezői:
Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata
Petőfi Emlékbizottság