Kedvezményezett neve: Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata
Támogatott projekt címe: Előzetes megalapozó tervdokumentáció készítése turisztikai projektekhez
Pályázat azonosítószáma: ET-2020-02-111
Szerződött támogatás összege: 20 000 000 Forint
Támogatás mértéke: 100%
Projekt befejezés dátum: 2021. IV. negyedév

Támogatott projekt tartalmának bemutatása:
A projekt keretében Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata megalapozó előzetes tervdokumentációt készített turisztikai projektekhez kapcsolódóan.
A meglévő Fürdőszálló épületének rekonstrukciójának megtervezése, mely a Rehabilitációs és Sport Központ központi épületeként kerülne kialakításra az épület teljes körű szerkezeti, gépészeti, villamos felújításával. Az épületben kapna helyet a központot kiszolgáló irodák, egy 150 fő befogadó képességű étterem és itt kerülne helyreállításra a régi török fürdő, illetve a kórházi rehabilitációhoz kapcsolódó egészségjavító ellátások. A kiskunfélegyházi városi sportcsarnok még magasabb szintű hasznosításához (edzőtáborok szervezése, több napos sport versenyek szervezése), a városi strand rehabilitációs lehetőségeinek biztosításához a Fürdőszállóhoz kapcsolódóan egy 80 szobás sportszálló építésének tervezése. Valamint egy 12 km hosszúságú kerékpárút szakasz tervezése Városföldtől Kiskunfélegyházáig, ami által Kecskemét és Kiskunfélegyháza közvetlen összeköttetésbe kerül, továbbá Petőfiszállás-Pálosszentkút is elérhetővé válik kerékpárúton.

A támogatott projekt a Kisfaludy Turisztikai Fejlesztési Program keretében valósul meg.