Tourinform iroda

Cím: 6100 Kiskunfélegyháza, Kossuth Lajos utca 1. (Városháza bejárata mellett)
E-mail: kiskunfelegyhaza@tourinform.hu
Facebook: www.facebook.com/tourinformkiskunfelegyhaza
Telefon: (+36-76) 562-039
Nyitva tartás: hétfőtől-péntekig 8:00-12:00 és 12:30-16:00
Az iroda információs pontot működtet a Kiskun Múzeumban.

Az iroda szolgáltatásai:

• NAPRAKÉSZ TURISZTIKAI INFORMÁCIÓK
  • INGYENES KIADVÁNYOK TÉRKÉPEK
  • SZÁLLÁSOK PROGRAMOK
  • AJÁNDÉKTÁRGYAK
  • MENETRENDEK
  • FÉLEGYHÁZA KÁRTYA
  • JEGYÁRUSÍTÁS HELYI RENDEZVÉNYEKRE
  • VÁROSHÁZA DÍSZTERMÉNEK BEMUTATÁSA

Mesél a város

Ingyenes mobiltelefonos alkalmazással is felfedezhető a szecessziós városházával büszkélkedő Kiskunfélegyháza. Mindenki számára elérhető a virtuális idegenvezetés bármikor érkezik a történelmi látnivalókkal szegélyezett zöld oázisba a Kiskunság szívébe. A Mesél a város elnevezésű program Félegyháza értékeinek történetét meséli el több mint 50 helyszínen a közterületen található QR-kódok segítségével magyar és angol nyelven.

Félegyházi kalandtúra

Játékos interaktív városfelfedező programot ajánlunk Kiskunfélegyházán Petőfi és Móra városában. A Tourinform irodában található kiadvány segítségével önállóan fedezhetik fel a belváros nevezetességeit, miközben a ligetes platánfasoron vagy a természetközeli kialakítású tereken sétálnak. Miután sikeresen megtalálták a kérdésekre a válaszokat, a helyes megoldásért oklevelet és jutalmat kapnak. A séta a Tourinform irodától indul, időtartama kb. 2 óra.

Petőfi-séta

Egészen különleges, hogy Kiskunfélegyházán lépten-nyomon Petőfi Sándort ábrázoló emlékeket találunk. A nemzet költője ebben a hangulatos mezővárosban töltötte gyermekéveit, a Szülőföldemen című versét is itt írta 1848-ban. A Tourinform irodában található kiadvány segítségével Petőfi-sétára invitálunk a város szívébe, miközben pontról – pontra fedezhetők fel nemzeti hősünk nyomai és válaszokat találhatunk nem mindennapi kérdésekre. A séta a Tourinform irodától indul, időtartama kb. 2 óra.