Projektazonosító: TOP-1.1.1-16-BK1-2017-00003

Támogatás mértéke: 100%

Megvalósítás vége: 2020. III. negyedév

A projekt célja: A projekt közvetlen célja mintegy 23,98 hektáron új, modern ipari terület kialakítása a kiskunfélegyházi Ipari Park II. ütem megvalósításával. A sikeres megvalósítás, javítani fogja a térségi vállalkozások versenyképességét, mert azok egy modern üzleti környezetben kezdhetik meg, vagy bővíthetik a gazdasági tevékenységüket. A versenyképesség javulását a modern infrastruktúra és a befektetőbarát önkormányzati hozzáállás jelentik együttesen. Azáltal, hogy a térségi vállalkozásoknak ezekkel a nehézségekkel nem kell megküzdeniük, több idejük marad a core tevékenységük ellátására, ami végső soron a komparatív előnyeik jobb kihasználását és versenyképességük javulását eredményezi. A versenyképesség javulása, többlet jövedelmet eredményez, az induló és már működő vállalkozásoknál, így térségi beruházási és a foglalkoztatási ráta javulása várható. A beruházásokból következik a vállalkozások számának, illetőleg a működő telephelyek számának növekedése. Végső soron a legfontosabb közép távú cél a helyi kibocsátás, foglalkoztatás és jövedelem növekedés.

A projekt tartalma: A projekt alapvető célja a Kiskunfélegyházi Ipari Park II. ütemének zöldmezős beruházás keretében történő megépítése. A projekt kisebb részben tartalmazza a meglévő Ipari Park I. ütemének fejlesztését is. Az Ipari Park II. ütem keretében elsősorban a túlnyomó többségében az ipari tevékenység végzéséhez szükséges alapinfrastruktúra kiépítésére, bővítésére, az iparterület elérhetőségét és feltárását segítő vonalas infrastruktúrák fejlesztésére kerül sor. Ennek keretében kerül sor útépítésére ( elérhetőség biztosítása érdekében útszélesítés, új feltáró út és kamionparkoló kiépítése), kamerarendszer kiépítésére, porta épületépítésre, eszközbeszerzésre, közműcsatlakozások kiépítésére (víz, gáz, áram, elektromos áram, szennyvíz, távközlési alapinfrastruktúra), közvilágítás kiépítésére, kerítés építésre és parkosításra. Az Ipari Park I. ütemében kamerarendszer, új portaépület, a meglévő ipari parki kiszolgáló épület felújítására kerül sor. A létrejövő területek a Kiskunfélegyházi Ipari Park szerves részét fogják képezni, egyúttal teret biztosítanak vállalkozások betelepülésére

A projekt várható eredménye: A beruházás jótékony hatásai a Kiskunfélegyházi Járás és további környező települések lakosai számára is érzékelhetők lesznek. Ennek oka, hogy a létrejövő új munkahelyeken keresztül a térségben kifizetett bértömeg nő.
Valamint a helyi vállalkozások előtt megnyílik egy új piac, új beszállítási lehetőségekkel a betelepülő vállalkozások részére, ami szintén a beszállító cégeknél lévő munkahelyek megőrzését és újak létrehozását segíti elő.