Kiskunfélegyházi Napköziotthonos Óvoda fejlesztése

Projektazonosító: TOP-1.4.1-15-BK1-2016-00010

Támogatás mértéke: 100%

Megvalósítás vége: 2019.06.30.

A projekt célja: A Kiskunfélegyházi Napköziotthonos Óvoda fejlesztése.A közoktatási intézmények beruházásainak támogatása, a minőségi oktatás megteremtéséhez szükséges feltételek biztosítása.A feladat ellátási hely bővítésével járó, új négy csoportszobás óvoda építése. Részcélok: A közoktatási intézmények akadálymentes fejlesztése, valamint elérni a költséghatékony működést

A projekt tartalma: Eszközbeszerzés: (bútorok, óvodai játékok, fejlesztőeszközök) – szocializációt, mozgásfejlesztést, fejlesztést segítő helyiségek létesítése – tornaszoba, orvosi szoba létesítése Parkoló-férőhely és akadálymentes parkoló-férőhely létesítése.

A Móra Ferenc u. 2. alatt lesz felépítve az új óvoda épülete. A telek jellemzően sík, füves terület, melyen csak a Móra utca 4. sz. menti telekhatár közelében található néhány fa. Ki lesz alakítva egy elkülönítő helyiség a beteg gyermekek számára. A személyzet és a vendégek számára pedig szociális helyiség (mosdó, WC, öltöző) tervezett. Tervezett egy akadálymentes mosdó-wc helyiség is. Az épület működéséhez, működtetéséhez gépészeti terek, általános raktár és karbantartó helyiség tartozik. Az udvar kialakítása során biztosítottuk a csoportszobánként szükséges teraszt és a játszóudvart – a korosztálynak megfelelő játékokkal felszerelve.

A projekt várható eredménye: A projektjavaslat eredményeként a fejlesztéssel érintett óvodai ellátáshoz való hozzáférés javul és a szolgáltatások minősége fejlődik a bútorzat és berendezési, felszerelési tárgyak beszerzésével.