Kommunális gépek beszerzése Kiskunfélegyházán

Projektazonosító: VP6-19.2.1-50-8-23

Támogatás intenzitása: 95%

Megvalósítás vége: 2023. IV. negyedév

A projekt célja: Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata 4 darab többfunkciós kommunális gép beszerzésére nyújtott be pályázatot, melyek a jövőben nagyban hozzájárulnak a külterületen végzett zöldfelület karbantartási munkákhoz.

A projekt tartalma: A beszerzett 2 db ágaprító és 2 db fűnyírógép, többfunkciós felhasználásuknak köszönhetően, teljeskörű ellátási lehetőséget biztosít különböző zöldfelület karbantartáshoz. Az eszközökre jellemző az alacsony fogyasztás, gyors és hatékony munkavégzés, a könnyű kezelhetőség és fordulékonyság, továbbá a vágásmagasság egyszerű, kezelői pozícióból történő állításának köszönhetően, évek óta a parkfenntartók, közterületek fűnyírási feladatait ellátó szolgáltatók megbízható és hosszú élettartamú gépeivé válnak. Így nemcsak közterületek, közterek fenntartásához alkalmas, hanem újrahasznosításra is használható eszköz, így például a mulcsozási feladatok is könnyen végrehajthatók. A nehezen hozzáférhető területekhez pedig kiválóan alkalmazhatóak a fűnyírógépek, valamint a virágágyásokkal övezett egybefüggő zöldfelületek is könnyen kezelhetőek.