Kiskunfélegyházi és Kiskunmajsai Járási Foglalkoztatási Paktum

Projektazonosító: TOP-5.1.2-16-BK1-2017-00007

Támogatás mértéke: 100%

Megvalósítás vége: 2021.05.31.

A projekt célja: Kiskunfélegyháza és Kiskunmajsa járás településein a foglalkoztatás-növelést célzó foglalkoztatási együttműködések, partnerségek, paktumok létrehozása és a paktumok képzési és foglalkoztatási programjainak megvalósítása.

A projekt tartalma: A Kiskunfélegyházi és Kiskunmajsai járások foglalkoztatási-, gazdasági helyzetének javítását, a felhívás megvalósítandó céljaival összhangban négy szervezet konzorciumi formában érte el. Kiskunfélegyháza Város Önkormányzat vezetésével létrejött konzorcium tagja még a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület, a Kiskunmajsai Többcélú Kistérségi Társulás és a Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal. A projekt megvalósulását és eredményeinek biztosítását a rendszerbe széleskörűen és a meghatározó ágazatokat lefedő érdekelt szervezetek (helyi vállalkozások, képzőintézmények, kamarák, civil szervezetek, érdekképviseletek) tervezett bevonása szolgálta. A foglalkoztatási paktum területe a Kiskunfélegyházi és Kiskunmajsai járások.

A projekt megvalósult eredménye: A projekt a Bács-Kiskun 2020 területfejlesztési program céljaihoz illeszkedve hozzájárult a gazdaságfejlesztést tartósan akadályozó területi különbségek és a hátrányos helyzetű térségekben megjelenő visszatérő problémák csökkentéséhez, továbbá a szolgáltatások széles körű kiterjesztése által olyan élethelyzetet teremtett, mely elősegíti a lakosság helyben maradását. A tevékenységeknek köszönhetően a járások foglalkoztatási helyzetével kapcsolatos mutatók javultak, az alábbi számszerűsíthető eredmények szerint (2021.07.31.) :

• A foglalkoztatási paktum keretében tervezett álláshoz jutók száma: terv 149 fő, tény 219 fő (PR25),
  • a munkaerő-piaci programokban résztvevők tervezett száma: terv 271 fő, tény 286 fő (PO25),
  • az álláshoz jutók közül a támogatás után hat hónappal állással rendelkezők tervezett száma: terv 30 fő, tény 200 fő (PR26).

A projekt eredményeiből részesülők: álláskereső hátrányos helyzetű személyek, inaktívak és a járásban működő vállalkozások.

Weboldal: www.kiskunpaktum.hu

Utoljára frissítve: 2021.08.23.