Hajléktalan ellátás

szakmai vezető
telefon: (+36 70) 313-9595

Elérhetőség:
6100 Kiskunfélegyháza, Alpári út 53.
mobil: (+36 70) 339-4308
e-mail: hajlektalan6100@gmail.com

Bemutatkozás

A hajléktalan ellátást felkeresheti minden a Magyarország közigazgatási területén élő 18. életévét betöltött magyar állampolgár, aki állandó vagy ideiglenes lakcímmel nem rendelkezik, vagy nincs rendszeres és biztonságos lakhatási lehetősége.

Éjjeli Menedékhely (férőhelyszám 125 fő):

Igénybe veheti az ellátást minden 18 éven felüli magyar állampolgár, valamint bevándorolt és a magyar hatóságok által elismert személy aki állandó és ideiglenes lakcímmel nem rendelkezik, nincs rendszeres és biztonságos lakhatási lehetősége és képes az önellátásra.

Az Éjjeli Menedékhely átmeneti elhelyezést nyújt az önellátásra képes és a közösségi együttélés szabályainak betartására képes hajléktalan személyek éjszakai pihenését, illetve krízishelyzetben lévő személyek éjszakai pihenését teszi lehetővé.

Hajléktalan Személyek Átmeneti Szállása (férőhelyszám 14 fő):

Az átmeneti szállás az igénybevevőknek éjszakai pihenést, tisztálkodási, ételmelegítési, étkezési lehetőséget biztosít. Gondoskodik a személyes használati tárgyai biztonságos megőrzéséről.

A hajléktalan személy szociális helyzetétől függően a 20/2011. (VIII. 30.) Önkormányzati rendelet alapján térítési díj fizetése mellett lehet igénybe venni.

Nappali Melegedő (férőhelyszám 100 fő):

Hajléktalan személyek melegedését, szociális információhoz jutását, az utcán élő emberek nappali tartózkodását teszi lehetővé.

Népkonyha (adagszám: 50 adag):

Kiskunfélegyháza területén élő, szociális szempontból rászorult és hajléktalan személyek számára biztosít napi egyszeri egytál meleg ételt.

Nyitva tartás

Éjjeli Menedékhely