Önkormányzati választás 2019

Választókerületek

Helyi választási bizottság tagjai

6100 Kiskunfélegyháza, Kossuth u. 1.
tel.: 76/562-015, fax: 76/462-252,
e-mail: jegyzo@kiskunfelegyhaza.hu

Elnök: DR. DOBÁK NÁNDOR
Elnökhelyettes: DR. PALÁSTI GABRIELLA
Tagja: CSABAI CSABA PÁL

Veled a Városunkért Egyesület: PATAKINÉ DR. TERJÉK MÁRIA

Nemzeti Fórum Egyesület: RÁTKAI SÁNDOR ÁKOS

Lőrincz Tibor független jelölt: VÁRADI ÁKOS

Póttag: KOVÁCS-CSONKA SZILVIA
MÉSZÁROS MÁRTA

HVI vezetője: dr. Faragó Zsolt jegyző
6100 Kiskunfélegyháza, Kossuth u. 1. I. em. 30.
tel.: 76/562-015, fax.: 76/462-252,
e-mail: jegyzo@kiskunfelegyhaza.hu

Helyi Választási Bizottság döntései

Tájékoztató

jelölő szervezetek részére a választási bizottságokba történő delegálásról a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek 2019. évi választásán

A választási bizottságok a választópolgárok független, kizárólag a törvénynek alárendelt szervei, amelyeknek elsődleges feladata a választási eredmény megállapítása, a választások tisztaságának, törvényességének biztosítása, a pártatlanság érvényesítése és szükség esetén a választás törvényes rendjének helyreállítása.

A helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választásán, valamint a nemzetiségi önkormányzati képviselők választásán Kiskunfélegyháza vonatkozásában  a következő választási bizottságok működnek:

  • szavazatszámláló bizottság (SZSZB)
  • helyi választási bizottság (HVB);

A választási bizottságok választott és megbízott (delegált)  tagokból állnak. A választott és megbízott tagok jogai és kötelezettségei – a Ve. 41. § (3) bekezdésében és a 45. § (3) bekezdésében foglalt kivétellel – azonosak.

A helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választásán a HVB további egy-egy tagját a településen jelöltet, illetve kompenzációs listát állító jelölő szervezetek, valamint a településen induló független jelöltek bízzák meg. A SZSZB-be a választókerületben jelöltet, illetve listát állító jelölő szervezetek, valamint a független jelöltek két-két tagot bízhatnak meg. A közös jelöltet, illetve listát állító jelölő szervezetek együttesen jogosultak a választási bizottság tagjának megbízására.

A választási bizottság megbízott tagja csak olyan központi névjegyzékben szereplő személy lehet, aki a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választásán jelöltként indulhat. A választási bizottság megbízott tagjának nem kell lakcímmel rendelkeznie az adott választókerületben!

Fontos szabály, hogy a nemzetiségi önkormányzati képviselők választásán a jelölő szervezetek a választási bizottságokba nem bízhatnak meg tagot.

A választási bizottságnak sem választott, sem megbízott tagja nem lehet: köztársasági elnök, a háznagy, képviselő, alpolgármester, jegyző, másik választási bizottság tagja, választási iroda tagja, a Magyar Honvédséggel szolgálati jogviszonyban álló  hivatásos és szerződéses katona, honvéd tisztjelölt, honvéd altiszt-jelölt,  és a tényleges szolgálatot ellátó önkéntes tartalékos katona, valamint a jelölt.

A választási bizottság megbízott tagjának a megbízásakor kell írásban nyilatkoznia arról, hogy vele szemben nem áll fenn összeférhetetlenség.

Kiskunfélegyházán a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek 2019. évi választásán az  alábbi szavazókörök működnek:

1-2-3. sz. szavazókörök: Platán Utcai Általános Iskola Platán u. 12.
4. sz. szavazókör: Szegedi Úti Óvoda Szegedi út 5.
5-6. sz. szavazókörök: József A. Általános Iskola Deák F. u. 14.
7. sz. szavazókör Dózsa Gy. Ált. Iskola Dózsa Gy. u. 26-32.
8. sz. szavazókör: Szent Benedek Iskola Kossuth u. 24.
9. sz. szavazókör: Kossuth L. Középiskola Kossuth u. 34.
10-11-12. sz. szavazókörök: Móra F. Gimnázium Kossuth u. 9.
13. sz. szavazókör: Móra F. Utcai Óvoda Móra F. u. 2/a.
14. sz. szavazókör: Közgazdasági Szakközépiskola Oskola u. 1-3.
15. sz. szavazókör: Göllesz V. Általános Iskola Szent Imre herceg u. 1-3.
16-17. sz. szavazókörök: Bankfalui Óvoda Tegez u. 25.
18. sz. szavazókör: Baromfifeldolgozó Üzem Csongrádi út 101.
19. sz. szavazókör: Boda Bálint Vegyesbolt Mészöly Gy. u. 1.
20-21. sz. szavazókörök: Darvas J. Általános Iskola Darvas tér 10.
22. sz. szavazókör: Aranyhegy, volt iskolaépület Csillag u. 1.
23-24-25. sz. szavazókörök: Bercsényi Utcai Óvoda Bercsényi u. 5.
26. sz. szavazókör: Kossuthvárosi Óvoda Dessewffy u. 38.
27. sz. szavazókör: KUNVILL Kft. Iroda Izsáki út 34.
28. sz. szavazókör: Félegyházi Waldorf Iskola Kossuth u. 29-31.
29. sz. szavazókör: Közösségi Ház IX. körzet 188.
30. sz. szavazókör: Haleszi Általános Iskola XI. körzet 1.
31. sz. szavazókör: Gazdaköri Iskola XI. körzet 352.

A HVB-be megbízott tagot az illetékes választási bizottság elnökénél, az SZSZB megbízott tagjait a helyi választási iroda vezetőjénél kell bejelenteni 2019. október 4-én 16.00 óráig.

A HVB-be történő megbízásra vonatkozó nyomtatvány itt letölthető.

Ha az átjelentkező vagy mozgóurnát igénylő választópolgárok nagy száma miatt az SZSZB-t a HVI legkésőbb 2019. október 10-én kiegészítette, úgy a további tagok megbízására vonatkozó bejelentési határidő 2019. október 11-én 16.00 órakor jár le.

A bejelentésnek tartalmaznia kell a megbízó jelölő szervezet/független jelölt  nevét, a megbízott tag nevét, magyarországi lakcímét és személyi azonosítóját, elérhetőségét, valamint annak a választási bizottságnak a megjelölését, ahová a megbízás szól. A megbízásra szolgáló dokumentumot a jelölő szervezet képviselőjének alá kell írnia. A megbízottnak a megbízással egyidejűleg összeférhetetlenségi nyilatkozatot kell tennie, amelyet saját kezű aláírásával kell ellátni.

A megbízásra vonatkozó nyomtatvány az SZSZB-be történő delegáláshoz itt letölthető.

A dokumentumokat bárki, meghatalmazás nélkül leadhatja az illetékes választási irodában.

A bejelentés alapján a megbízott tag választójogát a Választási Iroda ellenőrzi. Amennyiben a megbízás nem felel meg a törvényi feltételeknek, a választási bizottság elnöke a választási bizottság elé terjeszti az ügyet. A választási bizottság a bejelentéstől számított három napon belül határozattal dönt a megbízás elfogadásáról vagy visszautasításáról. Az SZSZB esetében a  HVI vezetője dönt a megbízás elfogadásáról vagy elutasításáról.

A HVB megbízott tagjainak a bejelentést követő 5 napon belül, az SZSZB-be megbízott tagoknak legkésőbb a szavazást megelőző második napon  esküt vagy fogadalmat kell tenniük, csak ezt követően gyakorolhatják jogaikat.

HVB és az SZSZB megbízott tagjának megbízatása a választás eredményének jogerőssé válásával szűnik meg.

A választási bizottság tagjának megbízatása megszűnik továbbá:

  • ha a megbízatás törvényes feltételei megszűntek,
  • ha a választási bizottság megállapította tagjának összeférhetetlenségét,
  • lemondással,
  • ha a megbízott tag megbízatását a megbízó visszavonta,
  • ha a megbízott tagot megbízó független jelölt vagy a jelölő szervezet által állított, a megbízásra jogosító jelölt vagy lista kiesik,
  • a választási bizottság tagjának halálával.

A megbízott tag megbízatásának megszűnése esetén az érintett jelölő szervezet/független jelölt – a megbízást megalapozó jelölt/lista kiesését kivéve – új tagot bízhat meg.

Dr. Faragó Zsolt
jegyző

A helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek 2019. évi választására vonatkozó jelölt és listaállítás szabályairól

A helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választásán jelölt minden nagykorú magyar állampolgár, valamint az Európai Unió más tagállamának magyarországi lakóhellyel rendelkező nagykorú állampolgára lehet, aki a központi névjegyzékben szerepel. A jelöltségnek nem feltétele, hogy a jelölt kiskunfélegyházi lakcímmel rendelkezzen, tehát a választópolgár bármely településen, választókerületben választható.

Nem lehet jelölt:

  • akit bűncselekmény elkövetése vagy belátási képességének korlátozottsága miatt a bíróság a választójogból kizárt,
  • aki jogerős ítélet alapján szabadságvesztés büntetését tölti,
  • aki büntetőeljárásban elrendelt intézeti kényszergyógykezelését tölti,
  • aki a közügyek gyakorlásától eltiltó jogerős ítélet hatálya alatt áll,
  • az Európai Unió más tagállamának magyarországi lakóhellyel rendelkező állampolgára, ha az állampolgársága szerinti állam jogszabálya, bírósági vagy hatósági döntése alapján hazájában kizárták e jog gyakorlásából.

Kiskunfélegyházán jelöltet ajánlani csak a Kiskunfélegyháza Város Helyi Választási Irodája által kiadott, sorszámmal ellátott ajánlóíven lehet. Egy személy csak egy településen fogadhat el jelölést, a  jelölt lehet jelölő szervezet jelöltje vagy független jelölt. Két vagy több jelölő szervezet közös jelöltet is állíthat.

Ajánlóívek igénylése

Ajánlóívet a választás kitűzését követően a független jelöltként indulni kívánó választópolgár, illetve a területi választási bizottság/Nemzeti Választási Bizottság által jogerősen nyilvántartásba vett jelölő szervezet – a képviseletére jogosult személy útján – igényelhet az A4 jelű formanyomtatvány benyújtásával. A nyomtatványt a választási irodában bárki, meghatalmazás nélkül leadhatja.

Fontos, hogy ajánlóívet csak olyan választópolgár számára lehet igényelni, aki az igény benyújtásakor választójoggal rendelkezik.

Ha a választópolgár által elfogadott jelölések nem ugyanazon településen vagy megyében vannak, vagy ugyanabban a jelölési fajtában több jelölést is elfogadott, az ajánlóív kiadására nincs törvényes lehetőség.

A választópolgár tehát ugyan azon a településen egyidejűleg polgármester, egyéni választókerületi képviselő és  kompenzációs listás, valamint  megyei listás jelöléseket fogadhat el.

Az ajánlóívek igénylésekor az A4 jelű formanyomtatványon  a jelölt kérheti, hogy az ajánlóívek, a szavazólap, valamint a választások hivatalos honlapja csak az egyik utónevét tartalmazza (amennyiben több utónévvel rendelkezik), valamint ne tartalmazza a nevének részét képező „dr.” megjelölést. Az ajánlóívek első alkalommal való kiadását követően a névviselésre vonatkozó jognyilatkozat már nem módosítható!

Az ajánlóívek átvétele

A választási iroda legkorábban 2019. augusztus 24-én (szombaton) 8.00 és 16.00 óra között adja át az igényelt mennyiségű ajánlóívet az igénylőnek.

Az ajánlóívek átvételére jogosult:

  • a jelöltként indulni szándékozó választópolgár,
  • az ajánlóív igénylésére szolgáló A4 jelű formanyomtatványon az ívek átvételére megjelölt személy;
  • a jogerősen nyilvántartásba vett jelölő szervezet képviselője.

Közös jelölt esetén a választási iroda a közös jelöltet állító valamennyi jelölő szervezet nevét feltünteti az ajánlóíven. Az ajánlóív átadásáról a választási iroda átvételi elismervényt állít ki.

Az ajánlóívekről másolatot készíteni – még kitöltetlenül is – szigorúan tilos!

A jelölt bejelentésének határidejéig, azaz 2019. szeptember 9-én 16.00 óráig pótlólag újabbak ajánlóívek igényelhetők, újabb A4 jelű formanyomtatvány benyújtásával.

Az ajánlások gyűjtése

A választópolgár több jelöltet is ajánlhat, azonban egy jelöltet csak egy ajánlással támogathat.

Ajánlást az állampolgárok zaklatása nélkül bárhol lehet gyűjteni, kivéve:

  • az ajánlást gyűjtő és az ajánló munkahelyén munkaidejében vagy munkaviszonyból, illetve munkavégzésre irányuló más jogviszonyból fakadó munkavégzési kötelezettsége teljesítése közben,
  • a Magyar Honvédségnél és a központi államigazgatási szerveknél szolgálati viszonyban levő személytől a szolgálati helyén vagy szolgálati feladatának teljesítése közben,
  • tömegközlekedési eszközön,
  • állami, helyi és nemzetiségi önkormányzati szervek hivatali helyiségében,
  • felsőoktatási és köznevelési intézményben,
  • egészségügyi szolgáltató helyiségében, valamint
  • a tulajdonos előzetes, írásbeli hozzájárulásának hiányában közforgalom számára nyitva álló magánterületen.

Az ajánlási szabályok megsértésével gyűjtött ajánlás érvénytelen Az ajánlásért az ajánlást adó választópolgárnak előnyt adni vagy ígérni tilos.

Az ajánlóíven fel kell tüntetni az ajánlást gyűjtő személy nevét, személyi azonosítóját – ha nem rendelkezik személyi azonosítóval, a személyazonosságát igazoló hatósági igazolványának (személyazonosító igazolvány/útlevél/vezetői engedély) számát – és aláírását is.

Amennyiben az ajánlások gyűjtőjének az adatait hiányosan vagy hibásan rögzíti az az ajánlóíven szereplő összes ajánlás érvénytelenségét okozza.

Jelöltek bejelentése

Jelöltet legkésőbb 2019. szeptember 9-én 16.00 óráig kell bejelenteni a helyi választási irodánál az E2 jelű formanyomtatványon az összes átvett ajánlóív egyidejű átadásával. Az ajánlások szakaszos leadására nincs lehetőség! A bejelentés alkalmával legalább annyi ajánlást kell leadni, amely eléri a jelöltállításhoz szükséges érvényes ajánlások számát.

Az ajánlást nem tartalmazó „üres” ajánlóívet, legkésőbb 2019. szeptember 10-én 16.00 óráig kell visszaadni. Nem tekinthető üres ívnek az az ajánlóív, amelyen a beírt adatot áthúzták, kisatírozták, korrektorral vagy egyéb módon olvashatatlanná tették.

Az ívek visszaszolgáltatására vonatkozó kötelezettség elmulasztása esetén a helyi választási bizottság hivatalból eljárva bírságot köteles kiszabni. A bírság mértéke minden határidőben be nem nyújtott ajánlóív után 1.000 Ft (egyezer forint). A bírság összege a független jelöltként indulni szándékozó választópolgár esetében a választópolgárt, jelölő szervezet(ek) jelöltje esetében a jelöltet állító jelölő szervezet(ek)et terheli.

Az ajánlóíveket bárki, meghatalmazás nélkül átadhatja a helyi választási irodának.

Az ajánlások ellenőrzése

A leadott ajánlásokat a helyi választási iroda 3 napon belül ellenőrzi.  Az ajánlások ellenőrzését csak addig kell folytatni, amíg az érvényes ajánlások száma eléri a jelöltséghez szükséges számot.

A jelölt nyilvántartásba vétele

Amennyiben a bejelentés a jogszabályi feltételeknek megfelel, a  jelöltet a helyi választási bizottság– legkésőbb a bejelentéstől számított 4. napon – veszi nyilvántartásba.

Ha a választási bizottság a jelölt nyilvántartásba vételét az ajánlások elégtelen száma miatt elutasítja, a független jelölt vagy a jelölő szervezet – a jelölt bejelentésére nyitva álló határidőig, 2019. szeptember 9-én 16.00 óráig – pótlólag újabb ajánlásgyűjtő íveket igényelhet, újabb A4 jelű formanyomtatvány benyújtásával. A pótlólag összegyűjtött és határidőben leadott ajánlásokat hozzá kell számítani a korábban már leadott ajánlásokhoz.

A jelölt kiesése

A jelölt kiesik, ha:

  • elhunyt,
  • a választójoga megszűnt,
  • a jelöltet állító jelölő szervezetet a választási bizottság törli a jelölő szervezetek nyilvántartásából,
  • a jelölésről 2019. október 12-én 16.00 óráig az L7 nyomtatványon lemond.

A polgármesterjelölt

A polgármester-választáson Kiskunfélegyháza város területe egy választókerületnek számít.

A jelöltséghez legalább 300 választópolgár érvényes  ajánlása szükséges.

A jelöléshez szükséges ajánlások számát a helyi választási iroda vezetője állapítja meg és hirdeti ki a helyben szokásos módon, 2019. augusztus 8-án.

Egyéni választókerületi jelölt

Kiskunfélegyházán a képviselők vegyes választási rendszerben – egyéni választókerületben és kompenzációs listán – szerezhetnek mandátumot (10 egyéni választókerületi és 4 kompenzációs listás mandátum).

Egyéni választókerületi képviselőjelölt az lesz, akit az adott választókerület választópolgárainak legalább 1%-a jelöltnek ajánlott.

A jelöléshez szükséges ajánlások számát a helyi választási iroda vezetője állapítja meg és hirdeti ki a helyben szokásos módon,  2019. augusztus 8-án.

Egy jelölő szervezet egy egyéni választókerületben csak egy jelöltet állíthat! Amennyiben egy szervezet önállóan részt vett egy jelölt állításában, más jelölő szervezettel együtt közös jelölt állításában már nem vehet részt ugyanabban a választókerületben.

A nemzetiségi jelölt

A nemzetiségi jelöltként indulni szándékozó választópolgárnak az ajánlóív igénylésekor az A4 jelű formanyomtatvány arról is nyilatkoznia kell, hogy nemzetisége képviseletét vállalja, valamint a nemzetiségi közösség nyelvét beszéli, kultúráját és hagyományait ismeri.

A helyi választási iroda az ív igénylésére szolgáló nyomtatvány benyújtásakor a jelöltek nyilvántartásában ellenőrzi, hogy az ajánlóívet igénylő, nemzetiségi jelöltként indulni szándékozó választópolgár a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek, továbbá a nemzetiségi önkormányzati képviselők 2014. évi általános választásán és az azokat követő időközi választásokon nem volt-e más nemzetiség jelöltje. Amennyiben korábban más nemzetiség jelöltje volt, részére az ajánlóívek nem adhatók ki.

Amennyiben az ívigénylés a jogszabályi kritériumoknak megfelel, úgy a nemzetiségi jelöltként indulni szándékozó választópolgár ajánlóívén az általa képviselt nemzetiség is feltüntetésre kerül.

Kompenzációs lista

Kompenzációs listát  a területi választási bizottság vagy a Nemzeti Választási Bizottság által jogerősen nyilvántartásba vett jelölő szervezet állíthat, ha  Kiskunfélegyháza város  egyéni választókerületeinek több mint felében (6 egyéni választókerület)  jelöltet állított.

Azok a jelölő szervezetek, amelyek az egyéni választókerületek több mint felében közös egyéni választókerületi jelöltet állítottak, közös kompenzációs listát állíthatnak. A közös jelölt csak a közös lista állítását alapozhatja meg, önálló lista állítása során közös jelölt nem vehető figyelembe. A közös listával kapcsolatos jognyilatkozatot (pl. bejelentés, visszavonás) a közös listát állító jelölő szervezetek képviselőinek közösen kell megtenniük.

A kompenzációs listát legkésőbb 2019. szeptember 10-én kell bejelenteni az L5 jelű formanyomtatványon, amelynek minden jelöltsorához mellékelni kell egy SZ4 jelű formanyomtatványt. A kompenzációs listára nem kell ajánlást gyűjteni!

A kompenzációs lista állításánál a jelölő szervezet – a lista nyilvántartásba vételéig bejelentett – egyéni választókerületi jelöltjeinek számát kell figyelembe venni, kivéve azt a jelöltet, akinek nyilvántartásba vételét a helyi választási bizottság elutasította.

A listán legfeljebb háromszor annyi jelölt állítható, mint a listán megszerezhető mandátumok száma. A listán szereplő jelöltek sorrendjét a jelölő szervezet határozza meg, amit a lista bejelentése után nem lehet módosítani. Ha valamelyik jelölt a listáról kiesett, helyére a listán soron következő jelölt lép. A bejelentett listára új jelölt nem jelenthető be.

A jelölő szervezet a listát, illetve a listán szereplő jelölt jelölését legkésőbb 2019. szeptember 10-én 16.00 óráig vonhatja vissza, szintén az L5 jelű formanyomtatványon. A visszavont lista helyett a jelölő szervezet új listát nem állíthat!

A jelölt e nyomtatványon kérheti, hogy a választások hivatalos honlapja ne tartalmazza egyik utónevét, illetve a „dr.” megjelölést, valamint ugyanitt kérheti nevének nemzetiségi nyelven való feltüntetését is.

Fontos, hogy ha a kompenzációs listás jelölt polgármesteri, illetve egyéni választókerületi jelölést is elfogadott, a névviselés kapcsán az A4 jelű formanyomtatványon tett jognyilatkozatnak megfelelő névvel veszi őt nyilvántartásba a helyi választási bizottság a kompenzációs listán. 

A helyi választási bizottság minden, a törvényes feltételeknek megfelelő listát – legkésőbb a bejelentését követő 4. napon – nyilvántartásba vesz. A listaindítás jogát nem érinti, ha a nyilvántartásba vett egyéni választókerületi jelölt visszalépett vagy kiesett.

A kompenzációs lista kiesik, ha

  • a jelölő szervezet a listát visszavonja,
  • a szavazás megkezdése előtt a listán szereplő valamennyi jelölt kiesik,
  • a Nemzeti Választási Bizottság/területi választási bizottság a listát állító jelölő szervezetet törli a jelölő szervezetek, jelöltek és listák nyilvántartásából,
  • a helyi választási bizottság törli a kompenzációs listát a jelölő szervezetek, jelöltek és listák nyilvántartásából.

A helyi választási bizottság akkor törli a nyilvántartásból a kompenzációs listát, ha a jelölő szervezetnek a település egyéni választókerületeinek több mint felében nincs jogerősen nyilvántartásba vett, valamint bejelentett, de még jogerősen el nem bírált egyéni választókerületi jelöltje.

Dr. Faragó Zsolt
HVI vezetője

Hirdetmény

A helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek 2019. október 13. napjára kitűzött választásáról

A köztársasági elnök 2019. október 13. (vasárnap) napjára tűzte ki a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választását.

Szavazni reggel 6:00 órától  este 19:00 óráig lehet a kijelölt szavazókörökben.

A Nemzeti Választási Iroda 2019. augusztus 23. napjáig értesítő megküldésével tájékoztatja azon választópolgárokat a szavazóköri névjegyzékbe vételükről, akik legkésőbb 2019. augusztus 7. napjáig szerepeltek a szavazóköri névjegyzékben.

A szavazóköri névjegyzékébe  a fenti időpont után bekerülő választópolgárokat a Helyi Választási Iroda értesítő átadásával, ill. megküldésével tájékoztatja a szavazóköri névjegyzékbe történő felvételről.

Amennyiben az értesítőt nem kapja meg, vagy az elvesztette, a Helyi Választási Irodától kérheti annak pótlását.

SZAVAZÁS HELYE, IDEJE

A választópolgárok a részükre megküldött Értesítőn feltüntetett szavazókörben szavazhatnak, 6.00 órától 19.00 óráig.

Kérjük, hogy a kiküldött értesítőn mindenképpen győződjenek meg arról, hogy pontosan melyik szavazókörben adhatják le szavazataikat!

A települési szintű lakóhellyel rendelkező választópolgárok továbbra is  a 12. számú szavazókörben (Kossuth u. 9., Móra F. Gimnázium) élhetnek választójogukkal.

A központi névjegyzékbe történő felvétel, illetve az abban  szereplő adatok módosítása

Ahhoz, hogy a szavazás napján akadálymentes szavazóhelyiségben szavazhasson, az erre irányuló kérelmet legkésőbb 2019. október 9-én 16.00 óráig be kell nyújtania.

Akadálymentes szavazókörök az alábbiak:

1-2-3. sz. szavazókör: Platán Utcai Ált. Iskola (Platán u. 12.)
4. sz. szavazókör: Szegedi úti Óvoda (Szegedi út 5.)
7. sz. szavazókör: Dózsa Gy. Ált. Iskola (Dózsa GY. u. 26-32.)
9. sz. szavazókör: Kossuth L. Középiskola (Kossuth u. 34.)
10-11-12. sz. szavazókörök: Móra F. Gimnázium (Kossuth u. 9.)
13. sz. szavazókör: Móra F. Utcai Óvoda (Móra F. u. 2/a.)
14. sz. szavazókör: Közgazdasági Szakközépiskola (Oskola u. 1-3.)
15. sz. szavazókör: Göllesz V. Általános Iskola (Szent Imre herceg u. 1-3.)
16-17. sz. szavazókörök: Bankfalui Óvoda (Tegez u. 25.)
19. sz. szavazókör: Boda Bálint Vegyesbolt (Mészöly Gy. u. 1.)
20-21. sz. szavazókör: Darvas Ált. Iskola (Darvas tér 10.)
26. sz. szavazókör: Kossuthvárosi Óvoda (Dessewffy u. 38.)
29. sz. szavazókör: Közösségi Ház (IX. körzet 188.)
30. sz. szavazókör: Haleszi Általános Iskola (XI. körzet 1.)
31. sz. szavazókör: Gazdaköri Iskola (XI. körzet 352.)

A szavazóköri névjegyzékhez kapcsolódó kérelmek:

  • Átjelentkezés iránti kérelmet az a választópolgár nyújthat be, aki június 26-án és az átjelentkezésre irányuló kérelme elbírálásakor ugyanazon tartózkodási hellyel rendelkezett, és tartózkodási helyének érvényessége legalább 2019. október 13-ig tart. A kérelemnek legkésőbb 2019. október 9-én 16.00 óráig kell megérkeznie a helyi választási irodához. Az átjelentkezési iránti kérelem módosítható vagy  visszavonható:
  • levélben vagy elektronikus azonosítás nélküli elektronikus benyújtás (valasztas.hu oldalon) esetén: legkésőbb 2019. október 9-én 16.00 óráig
  • személyes vagy elektronikus azonosítást követő elektronikus benyújtás (ügyfélkapun keresztül) esetén legkésőbb 2019. október 11-én 16.00 óráig.

Átjelentkezési kérelme alapján a választópolgár a tartózkodási helye szerinti szavazókörben adhatja le szavazatát.

A választópolgárt vissza kell venni a lakóhelye szerinti szavazókör névjegyzékébe, ha legkésőbb 2019. október 11-én tartózkodási helyét megszüntette.

  • Mozgóurna iránti kérelem
  • A Helyi Választási Irodához
    • levélben vagy elektronikus azonosítás nélkül elektronikus úton (valasztas.hu oldalon) legkésőbb 2019. október 9-én 16.00 óráig
    • személyesen vagy elektronikus azonosítással elektronikus úton (ügyfélkapun keresztül) legkésőbb 2019. október 11-én 16.00 óráig,
    • október 11-én 16.00 órát követően elektronikus azonosítással elektronikus úton (ügyfélkapun keresztül) legkésőbb 2019. október 13-án-án 12.00 óráig
  • Az illetékes szavazatszámláló bizottsághoz meghatalmazott útján vagy meghatalmazással nem rendelkező személy általi kézbesítéssel 2019. október 13-án legkésőbb 12.00 óráig.

A mozgóurna iránti kérelemnek tartalmaznia kell a választópolgár nevét, születési nevét, születési helyét, személyi azonosítóját, továbbá a választópolgár szavazókör területén lévő tartózkodási helyét, ahova a mozgóurna kivitelét kéri, ha az a magyarországi lakcímétől eltér, valamint a mozgóurna igénylés okát.

Aki a mozgóurnával szavazók jegyzékére felvételt nyert, és arról nem kérte a törlését, nem szavazhat a lakóhelye szerinti  szavazókörben!

A választáson a jelöltek jelölő szervezet jelöltjeként, vagy független jelöltként indulhatnak.

Kiskunfélegyházán 10 egyéni választókerület került kialakításra, ennek megfelelően a választópolgárok a választáson a polgármesterjelöltekre, valamint a 10 egyéni választókerületben induló  jelöltekre adhatják le a szavazataikat.

Polgármesterjelölt az, akit legalább 300 választópolgár, egyéni választókerületi képviselőjelölt pedig az, akit az adott választókerület választópolgárainak legalább 1 %-a érvényesen  jelöltnek ajánlott.

Az egyéni választókerületi jelöltek, valamint a polgármesterjelölt állításához szükséges ajánlások számát a központi névjegyzék 2019. augusztus 7-i adatai alapján a Helyi Választási Iroda vezetője állapítja meg 2019. augusztus 8-án, amely ezen a napon kerül kifüggesztésre a Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatal földszinti hirdetőtábláján, valamint megjelenik a www.kiskunfelegyhaza.hu. honlapon.

A választási kampányidőszak 2019. augusztus 24-től 2019. október 13-án 19.00 óráig tart.

Ajánlásokat gyűjteni a 2019. augusztus 24. és 2019 szeptember 9. 16.00 óra közötti időszakban lehet.

Ajánlást a polgárok zaklatása nélkül a jelölő szervezet képviselője vagy a jelöltként indulni szándékozó választópolgár, vagy annak képviselője bárhol gyűjthet.

Nem gyűjthető ajánlás a Választási eljárásról szóló 2013. évi XXXVI. törvény (továbbiakban: Ve.) 123. §. (2) bekezdésében rögzített esetekben.

Az ajánlásért az ajánlást adó választópolgár  részére előnyt adni vagy ígérni tilos. A választópolgár nem kérhet, illetve fogadhat el előnyt vagy annak ígéretét adott ajánlásáért.

Érvénytelen az az ajánlás, amelyet az ajánlási szabályok megsértésével gyűjtöttek.

A polgármesterjelöltet és az egyéni választókerületi  jelöltet legkésőbb 2019. szeptember 9-én  16.00 óráig lehet bejelenteni.

A helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választásán külön-külön szavazólap szolgál az egyéni választókerületi képviselő, a polgármester, valamint a megyei listás választásra.

A választópolgárok egy szavazólapon egy képviselőjelöltre, egy polgármesterjelöltre, illetve egy megyei listára szavazhatnak.

További  tájékoztatásért forduljon a Polgármesteri Hivatalban működő Helyi Választási Irodához.

Kiskunfélegyháza Város  Helyi Választási Irodájának elérhetőségei

1./ Kiskunfélegyháza Város Helyi Választási Iroda vezetője:

Dr. Faragó Zsolt jegyző
Tel.: 76/562-015
Fax: 76/462-252
e-mail: jegyzo@kiskunfelegyhaza.hu

2./ Kiskunfélegyháza Város Helyi Választási Iroda elérhetőségei:

2.1./ 6100 Kiskunfélegyháza, Kossuth u. 1. I. em. 30. szoba (Jegyzői Titkárság) munkanapokon 8.00 – 16.00 óráig:

  • ajánlóívek igénylése, átadása
  • jelöltbejelentés,
  • választási bizottságok megbízott tagjainak bejelentése,
  • szavazatszámláló bizottságokkal kapcsolatos információk,
  • mozgóurna kérelmek leadása
  • Választási Információs Szolgálat (VISZ)

Telefon: 76/562-015
Fax: 76/462-252
E-mail: jegyzo@kiskunfelegyhaza.hu

2.2./ 6100 Kiskunfélegyháza, Kossuth u. 1. I. em. 27. szoba (Anyakönyvi Hivatal)

Központi névjegyzék vezetésével kapcsolatban munkanapokon 8.00 – 16.00 óráig:

  • nemzetiségi névjegyzékbe való felvétel iránti kérelem,
  • segítség igénylése a választójog gyakorlásához,
  • személyes adatok kiadásának megtiltása.

Szavazóköri névjegyzék vezetésével kapcsolatban munkanapokon 8.00 – 16.00 óráig:

  • átjelentkezési kérelem benyújtása,
  • mozgóurna kérelem benyújtása
  • új értesítő igénylése, amennyiben nem kapta meg az értesítőt, vagy azt elveszítette

Telefon: 76/562-051
Fax: 76/462-252
E-mail: jegyzo@kiskunfelegyhaza.hu

Dr. Faragó Zsolt
Helyi Választási Iroda
vezetője