2,5 millió forint lett a sütivásárok eredménye
A városi összefogás eredményeként mintegy 2,5 millió forintot adtak át a szervezők a két súlyosan beteg gyermeket nevelő Sztojka családnak november 23-án, csütörtökön. Ez az összeg az elmúlt napokban több helyszínen megrendezett sütivásárok eredményeként gyűlt össze.

Többször megírtuk már korábban, hogy a háromgyermekes Sztojka családban a 13 éves Márió kétéves kora óta kerekesszékben él egy gyógyíthatatlan izombetegség következtében, Maja pedig mellkastumorműtéten esett át és jelenleg utókezelést kap.

A jelentős összeg mögött egy jól szervezett, több szálon futó gyűjtés áll. Nem túlzás azt mondani, hogy Félegyháza egyemberként fogott össze és nyújtott segítő kezet a nehéz helyzetben lévő családnak. Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata, a Tourinform iroda, Bajzák Andrea ifjúsági referens, valamint Kovácsné Nagypál Anita és az állandó önkéntes segítők összefogásával a városháza előtt és a piac bejáratánál folyt a felajánlásként érkezett sütemények árusítása november 21-én, ezt megelőzően pedig a Platán Utcai Általános Iskola és a Batthyány Lajos Általános Iskola szervezett sütivásárt. A jótékonysági kezdeményezéshez ezúttal is csatlakozott a Dél-100 Kft., amelynek tulajdonosa, Dobi István az átadáson is jelen volt. Egy korábbi sütivásár kedvezményezettjének, Serfőző Jocikának az édesapja ugyancsak eljött, hogy személyesen adja át ajándékát: egy fizikai érterápiás készülék kéthónapos térítésmentes használatát.

Aki eddig lemaradt a süteményvásárlásról, az december 4-én, a PG által rendezett vásárban még pótolhatja. Emellett lehetőség van a gyerekek gyógyulására, a család életének könnyítésére szánt összeg utalására is. Ezt az alábbi számlaszámon tehetik meg:

OTP Bank: 11773092-00935706 (Sztojka Márió)
Közlemény: Majácska gyógyulása

Fotó: Fantoly Márton