A negyedik, a szeretet gyertyája is ég a város koszorúján
A negyedik gyertyát is meggyújtották a város koszorúján ünnepélyes keretek között december 18-án, szombaton.

A népes számú ünneplőket Keresztes Tünde, az önkormányzat kulturális referense köszöntötte Siklós József: Betlehemi fényes csillag című versével:

Betlehemi fényes csillag
gyúlj ki már az égen,
árassz békét, szeretetet,
mint valaha régen.

Vágyakozunk életvízért
Betlehembe menni
a Megváltó bölcsőjénél
tisztességet tenni.

Hirdess nekünk örömhimnuszt,
Isteni kegyelmet,
lángolj fel ma minden szívben,
fényes égi jelnek.

Így lehessen nagyon boldog
a mi karácsonyunk,
Jó Istenünk, Krisztus által
ezért imádkozunk.

A köszöntő után a Kiskunfélegyházi Batthyány Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 3., 4., és 5. zenei osztályos tanulóiból álló Kicsinyek kórusa következett, majd az iskola Campanella Csengettyű együttese bűvölte el játékával a közönséget. Az együttes tagjai: Almási Viktória, Besze Bíborka, Gajdán Szabolcs, Hederics Zsombor, Papp Noémi, Szabó Attila,Szűcs Dominik, Takács Eszter 8. osztályos tanulók. Felkészítő tanárok: Nagyné Mészáros Erika és Molnár Elvira.

A diákok műsora után Hajagos Gyula esperes plébános mondta el köszöntő gondolatait. Az atya hangsúlyozta, hogy a karácsonyt a fény ünnepének is nevezhetnénk, valamiképpen az ünnep lényegére utalhat ez a meghatározás. Emlékeztetett mindenkit a szentírás legszebb történetére, ahol láthatjuk, hogy azon az éjszakán milyen nagy jelentősége volt a fénynek. Nagy fényesség borította be a pásztorokat, és a napkeleti bölcseket is ez vezette a gyermekhez. A gyermek később azt mondta: „Én vagyok a világ világossága!”Ő azért jött, hogy igazi fényt, világosságot hozzon az emberek gondolataiba, lelkébe. Véleménye szerint nagyon fontos volna ilyenkor megismerkedni azzal a gondolatvilággal, amit Jézus hirdetett, hiszen akkor világosabban látnánk és ez által egy jobb, szebb világban élhetnénk.

– Jézus azért jött, hogy az emberek világossága legyen. Eljön karácsonykor közénk, lépjünk a nyomába, kövessük őt és miénk lesz az élet világossága! – mondta végezetül Hajagos Gyula.

A beszéd után Laczkóné dr. Szabó Klára, Kiskunfélegyháza díszpolgára meggyújtotta a 4. gyertyát az adventi koszorún. Segítségére volt és a kezét fogta Huszár Kristóf, a Constantinum Katolikus
Óvoda napsugár csoportjának tagja. A gyertyagyújtás után Kovács-Csonka Szilvia, a Móra Ferenc Művelődési Központ igazgatójának és leányainak, Boglárkának és Zsófiának az előadásában meghallgathattuk Csondor Kata: Add tovább című dalát, amit nagy szeretettel fogadott a közönség.

A műsor zárásaként Keresztes Tünde köszönetét fejezte ki a feléje nyújtott segítségért: Csányi József polgármesternek, az önkormányzatnak, a képviselő-testületnek, Görög Anitának és Lantos Szabolcsnak, kollégáinak, Juhász Lászlónak, Bajzák Andreának, Vargáné Rácz Juditnak, Kovácsné Nagypál Anitának, Olasz Anitának, Dankáné Fekete Erikának, Kiss Józsefnek, Ódor Lászlónak és a közfoglalkoztatottjainak segítségét, a polgárőröknek, valamint Illés Gyulának és az önzetlen felajánlóknak. Végezetül mindenkinek azt kívánta, hogy a karácsony elmúltával se veszítsük el emberségünket, a másik iránti tiszteletünket és szeretetünket. Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata, valamint kollégái nevében is áldott, békés karácsonyi ünnepeket, és egészségben gazdag, boldog új évet kívánt mindenkinek.

A műsor után a KSzC Kiskunfélegyházi Kossuth Lajos Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium tanulói a saját maguk által készített süteményeket osztották szét az ünneplők között.

Z. A.

Fotó: Fantoly Márton