Az utolsó, a szeretet gyertyája is felgyulladt a város adventi koszorúján
Felgyulladt az utolsó gyertya is a város adventi koszorúján, ami a szeretetet szimbolizálja. A december 17-én megtartott városi ünnepségen Keresztes Tünde kulturális referens köszöntötte a megjelenteket. Az eseményen beszédet mondott Csányi József polgármester, valamint felléptek a Kiskunfélegyházi Balázs Árpád Alapfokú Művészeti Iskola diákjai és tanárai.

Az ünnepély végén, a tombolán kisorsolták a Mézeskalács Meseváros kiállítás csodás építményeit. A tombola bevételét a Kapocs Szociális és Gyermekvédelmi Intézménye által szervezett nyári gyerekprogramokhoz szükséges eszközökre és a Kiskun Múzeum gyermekprogramjainak megvalósításához fogják felhasználni.

Az utolsó gyertya lángja a hagyomány szerint Betlehemből, a születés templomának örökmécseséből érkezik, amelyet a 871-es számú Szent Imre Cserkészcsapat egyik tagja hozott el hozzánk. A szeretet mécsesét Keresztes Tünde gyermekei és unokái gyújtottak meg a városháza adventi koszorúján.
Végezetül Tünde Várfalvy Emőke: Adventi gyertyagyújtogató című verséből idézve kívánt az önkormányzat nevében mindenkinek békés, boldog karácsonyt:

„Első gyertyánk neve: Hit, erős, mint a szikla,
ha kicsi is, fénye nagy, sötét éjben szikra.

A második gyertyaláng, a Reményért égjen,
csillag mutatja utad, bármily sötét éjben.

Harmadik gyertyánk kigyúl: Öröm ragyogása,
együtt várni olyan jó a világosságra.

Negyedik gyertyán a láng, a szeretet fénye,
betölti az éjszakát, a sötétségnek vége.”

V. B.

Fotó: Fantoly Márton