A Bankfalu fontos szerepet kap a városfejlesztésben
Lakossági fórumra várta a Bankfalu lakóit november 17-én Szabó József, a Csillag Szolgáltató Központ vezetője. Az összejövetelen a központ további fejlesztési terveiről tartott beszámolót, de szólt a városrész egyéb aktuális teendőiről is, amelyek megvalósításához a városrész lakóinak segítőkész közreműködését kérte. A fórumon jelen volt Csányi József polgármester is, aki beszámolt a Félegyházán – ezen belül a Bankfaluban – megvalósult eddigi beruházásokról, valamint az elkövetkező évek fejlesztési terveiről. A beszámolók után a fórum résztvevői a szolgáltató központban dolgozó közmunkásokkal kialakult rossz kapcsolat rendezéséhez kértek segítséget, valamint a közvilágítással, a biztonságos közlekedés feltételeinek megteremtésével kapcsolatosan fogalmaztak meg kéréseket.

Szabó József  beszámolójában elmondta, hogy folytatódik az alpári út 1-3. szám alatt lévő társasház, a Csillag Szolgáltató Központ felújítása, fejlesztése. Megújul a Vasas pálya, és megkezdődik a Délibáb utca mögötti illegális szemétlerakók felszámolása. Eltüntetik a szeméthegyeket, és remélhetően ezzel felszámolják a rágcsálók invázióját is. Mindehhez a környéken élők segítégét is kérte.

Csányi József a város fejlesztési terveiről szólva kihangsúlyozta, hogy ez a városrész azért is fontos a város számára, mert jelenleg az egyetlen olyan terület, ami a város bővülésének lehetőségét jelentheti.

Elmondta: – az emberek hajlamosak arra, hogy a városrészt két részre – az Alpári út jobb és baloldalára – osszák. Erről azonban szó sincs. A városvezetés szerint a Bankfalu teljes mértékben egyben kezelendő és az itt lévő utcák fejlesztése kiemelt szerepet kap. Éppúgy, mint a közvilágítás fejlesztése. Az elmúlt másfél évben Kiskunfélegyházán 120 új lámpatestet helyeztek ki, ebből nagyon sok került a Bankfaluba is, elsősorban a forgalmas útkereszteződésekbe, illetve az eddig megvilágítatlan útszakaszokra.

Az elkövetkező időszakban folytatódik a Kiskun utca aszfaltozása, szélesítése a Róna utcáig, majd következik a keresztutcák felújítása. A jövő év tavaszán megkezdődik a gyalogos és kerékpáros forgalom biztonságos feltételeinek megteremtése a városközpontig. A Tanyasori út és a lakótelep, valamint a Kőrösi úttal párhuzamos szakaszon másfél méter szélességű járda, illetve kerékpárút építése kezdődik meg.

Igény merült fel sokak részéről, hogy legyen a városrészben élelmiszerbolt. Az önkormányzat tárgyalt és egyezséget között azzal a vállalkozóval, aki 2019-ben megnyitja kereskedését a Kiskun utca elején, ahol kaphatóak lesznek az alapvető élelmiszerek.

Mostanában hallani lehetett olyan hangokat, miszerint megszűnik a városrész óvodája. El kell mondanom, hogy ezek rémhírek. A Bankfalu óvodája szakmai szempontból a legjobbak közé tartozik, egészséges szép környezetben üzemel, és szerencsére a gyermeklétszám növekedésének köszönhetően egyre nagyobb szükség van rá – tette hozzá a polgármester.

A lakossági fórum résztvevői megfogalmazták kérésüket, hogy a Délibáb utcában a sebesség korlátozását segítő műtárgyakat építsenek, mert a jelzőtáblák nem akadályozzák meg a felelőtlen sofőröket a száguldozástól. Több utcában kérték a közvilágítás javítását is. Felvetették azt is, hogy a Csillag Szolgáltató Központban dolgozó közmunkásokkal az elmúlt időszakban rossz kapcsolata alakult ki a használóknak. Azt kérték az önkormányzattól, hogy az ott szolgálatot teljesítő közmunkásokat három havonta cseréljék. Csányi József nem zárkózott el a kérések teljesítésétől. Azt kérte a bejelentőktől, hogy pontosan, és fontossági sorrendben jelöljék meg, hogy hová kellene új világítótesteket kihelyezni, a Délibáb utcában pedig megépíteni a fekvőrendőröket.

s. r.