Bursa Hungarica pályázati felhívás

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata csatlakozott a hátrányos szociális helyzetű felsőoktatási hallgatók, illetőleg felsőoktatási tanulmányokat kezdeni kívánó fiatalok támogatására létrehozott Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjrendszer 2018. évi fordulójához, és az Emberi Erőforrások Minisztériumával együttműködve, nyílt pályázat keretében meghirdeti a Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjpályázatot a felsőoktatási hallgatók számára a 2017/2018. tanév második és a 2018/2019. tanév első félévére vonatkozóan (BURSA-2018A), illetve a felsőoktatási tanulmányokat kezdeni kívánó fiatalok számára (BURSA-2018B).

• Az „A” típusú pályázatra azok az önkormányzat területén lakóhellyel rendelkezőhátrányos szociális helyzetű hallgatók jelentkezhetnek, akik felsőoktatási intézményben (felsőoktatási hallgatói jogviszony keretében) teljes idejű (nappali tagozatos), alapfokozatot és szakképzettséget eredményező alapképzésben, osztatlan képzésben vagy felsőfokú, illetve felsőoktatási szakképzésben folytatják tanulmányaikat.
  • „B” típusú pályázatra azok az önkormányzat területén lakóhellyel rendelkezőhátrányos szociális helyzetű – a 2017/2018. tanévben utolsó éves, érettségi előtt álló középiskolás, illetve felsőfokú diplomával nem rendelkező, felsőoktatási intézménybe felvételt még nem nyert, érettségizett – pályázók jelentkezhetnek, akik a 2018/2019. tanévtől kezdődően felsőoktatási intézményben teljes idejű nappali tagozatos alapképzésben kívánnak részt venni.

Benyújtandó iratok:

• eredeti hallgatói jogviszony-igazolás a 2017/2018. tanév első félévéről (csak az „A” típusú pályázatnál)
  • igazolás a pályázóval egy háztartásban élők egy főre jutó havi nettó jövedelméről
  • a szociális rászorultságot igazoló egyéb okiratok
  • lakcímkártya másolata az életvitelszerűen egy háztartásban élőkre vonatkozóan

A pályázat benyújtásának módja és határideje:

A pályázatbeadáshoz a Bursa Hungarica Elektronikus Pályázatkezelési és Együttműködési Rendszerében (a továbbiakban: EPER – Bursa rendszer) egyszeri pályázói regisztráció szükséges, melynek elérése: bursa.emet.hu/paly/palybelep.aspx

Azok a pályázók, akik a korábbi pályázati évben regisztráltak a rendszerben, már nem regisztrálhatnak újra, ők a meglévő felhasználónév és jelszó birtokában léphetnek be az EPER-Bursa rendszerbe.

A személyes és pályázati adatok feltöltését követően a pályázati űrlapot kinyomtatva és aláírva a Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatal (6100 Kiskunfélegyháza, Kossuth Lajos utca 1.) Tourinform Irodában, illetve az I. emelet 27. irodájában, Bajzák Andrea ügyintézőnél egy példányban – a pályázati kiírásban meghatározott kötelező mellékletekkel együtt – kell benyújtani. A pályázati űrlap csak a pályázati kiírásban meghatározott csatolandó mellékletekkel együtt érvényes, valamely melléklet hiányában a pályázat formai hibásnak minősül.

A pályázat rögzítésének és az önkormányzathoz történő benyújtásának határideje: 2017. november 7.

A pályázat elbírálásának módja és határideje:

A formai ellenőrzés és az elbírálás során az önkormányzat hiánypótlásra szólíthatja fel a pályázót, a hiánypótlás határideje: 2017. december 1.

Az ösztöndíj elbírálása kizárólag szociális rászorultság alapján, a pályázó tanulmányi eredményétől függetlenül történik. A pályázó szociális rászorultsága igazolására köteles megadni a vele egy háztartásban élők (a pályázó lakóhelye szerinti lakásban életvitelszerűen együtt lakó, ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező személyek) egy főre jutó havi nettó jövedelmének forint összegét.

A támogatás havi összegét – a benyújtott pályázatok ismeretében – pályázónként állapítja meg Kiskunfélegyháza Város Önkormányzat Művelődési és Szociális Bizottsága 2017. december 7-ig.

Az önkormányzat döntéséről és annak indokairól az EPER-Bursa rendszeren keresztül elektronikusan 2017. december 11-ig értesíti a pályázókat.