Elfogadta a képviselő-testület Kiskunfélegyháza 2022. évi költségvetését
36 napirendi pontot tárgyalt meg február 3-i ülésén a kiskunfélegyházi képviselő-testület. A grémium elfogadta egyebek mellett a város 2022. évi költségvetését.

A költségvetés részleteivel korábban terjedelmes cikkben foglalkoztunk, amit itt olvashatnak.

Néhány összeg a költségvetésből: 581 millió forintot fordít a város a Móravárosi kétcsoportos bölcsőde építésére, városi rendezvényekre 2022-ben 60 millió forintot fordítanak. Tanyák háztartási villamos energia fejlesztésére 54 millió forintot, a Petőfi-lakótelepi járdafelújításokra 30 milliót, városi sport- és civilszervezetek támogatására 10-10 millió forintot tartalmaz a költségvetés, míg a Bursa Hungarica keretében 4 millió forinttal támogatja Félegyháza a felsőfokú tanulmányokat folytató diákokat. A városi kórház kardiológiai, szemészeti és gyermek szakrendelése – a több éves hagyománynak megfelelően – idén is kap támogatást, 14,7 millió forint értékben.

Döntés született többek között a Pázmány és az Oskola utcákat, valamint a Bankfalut érintő fejlesztésekről, a 2022. évi támogatási kérelmekről, a Móra-tér 10. és 11. szám alatt található felépítmények bontásáról. A képviselő-testület arról is határozott, hogy emlékezőtáblát helyeznek el a Hattyúház előtt sétányon, amely a főtér felújítását elismerő, a Magyar Urbanisztikai Társaság által adományozott Köztérmegújítási Nívódíjra utal.

A testület elfogadta Kiskunfélegyháza város jegyzőjének a polgármesteri hivatal 2021. évi működéséről szóló tájékoztatóját, a külkapcsolati tevékenységről szóló beszámolót, a városi sportcsarnok díjtáblázatának módosítását és a 2022. évi szociális lakásbérbeadási névjegyzéket is.

A képviselő-testületi ülés végén, az egyebek napirendi pontban Csányi József polgármester bemutatta Kovács Balázst, az önkormányzati hivatal új munkatársát, aki az idén nyugdíjba vonuló Hartyáni Gyula munkakörét veszi át.

Fotó: Fantoly Márton