Elkezdődött a Móravárosi bölcsőde építése
Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata pályázatot nyújtott be a TOP-1.4.1-19 „Bölcsődei férőhelyek kialakítása, bővítése” című felhívásra, és 369 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert TOP-1.4.1-19-BK1-2019-00011 azonosítószámú „Móravárosi kétcsoportos bölcsőde építése Kiskunfélegyházán” című projekt keretében.

Elkezdődött a Móravárosi bölcsőde építése a Csanyi úton. A tervezett épület egy hagyományos szerkezettel épített, egyszintes középület, mely a Móraváros és Bikahegy városrészében lévő Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény Csanyi úti telephelyének a területén belül épül fel.

A bölcsőde egy 28 férőhelyes, kétcsoportos, 516,38 m2 alapterületű, egyszintes kényelmes, tágas és gyermekien izgalmas épület lesz, tele színekkel és játékossággal. Az épülethez és a játszószobákhoz szervesen kapcsolódik a fákkal teli árnyas kert, így a legkisebb félegyháziak igazán természetközeli és egészséges környezetben nevelkedhetnek. A bölcsőde megépülésének köszönhetően a bölcsődés kortól az  általános iskola végéig minden oktatási szint megjelenik a Móravárosban, megfelelő ellátást nyújtva a városrészben élőknek.

A bölcsőde a Szilfa és a Csanyi út sarkán épül, megközelíthetősége a Szilfa utca felől lesz kialakítva. A bölcsőde épülete két részre oszlik, az egyik a magastetős rész, amelyben a kiszolgáló helységek, míg a másik a lapostetős rész, amelyben a bölcsődei funkciók kapnak helyet. A két funkcionális rész között a bejárati előtér teremt kapcsolatot úgy, hogy a főbejárattal szemben a színes zöldfelület felé a játszóudvar nyílik majd.

A játszószobák közvetlen kapcsolattal rendelkeznek a nagy és árnyékolt teraszokkal. Ez utóbbiak az épületet körbe ölelik és az intenzív kertészeti kialakításnak köszönhetően a játszóudvarhoz kapcsolódnak. A bejárati közlekedő tér másik oldalán kapnak helyet a bölcsődei személyzet irodái, öltözői, vizesblokkja, a dolgozói teakonyha és a melegítő konyha, valamint a raktárak, mosodai és gépészeti kiszolgáló terek. A bejárattal szemben található egy többfunkciós az előtérrel részben összenyitható tér. Ez a tér alkalmas lesz az étkezésre, a szülői értekezletek, ünnepségek megrendezésére, itt lehet a gyermekekkel fejlesztői foglalkozásokat is tartani. A tér a játszóudvarral szintén összenyitható.

A fejlesztéssel Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata immár három, területileg megfelelően elosztott bölcsődével fog rendelkezni, így a Móravárosi és a Kiskunfélegyháza délkeleti részén élő szülőknek nem kell a város túlsó pontjaira ingázniuk a gyermekeikkel. Az új bölcsőde kialakításával enyhülni fog a jelenleg meglévő kapacitáshiány.