Európa bajnok a félegyházi Victoria Fitness Sportegyesület junior csapata
Európa bajnok a félegyházi Victoria Fitness Sportegyesület junior csapata
Európa bajnokként térhetett haza Prágából a Victoria Fitness Sportegyesület junior csapata, melynek tagjai közül többen az egyéni megmérettetésben is kimagasló eredményeket értek el akrobatikus látványtánc bemutatóikkal.

A verseny részleteiről az edző, Kádas Kálmán számolt be a megyei hírportálnak.

Az elmúlt hétvégén rendezték meg International Dance Open Prague elnevezésű akrobatikus látványtánc versenyt, ahol a Victoria Fitness növendékei is megmutathatták tudásukat. Nagy csapat junior kategóriában 1. helyezéssel zárta a bajnokságot. Tagjai: Nagy Bianka, Palásti Enikő, Toldi Rebeka, Horváth Lili, Czakó Kata és Szedlacsek Tünde. Az egyesület triója 3. helyen végzett. Tagjai: Kapás Noémi, Győri Réka, Győri Petra. Egyéniben Palásti Enikő 3. helyezett lett, Nagy Bianka 4. helyen végzett, Horváth Lili 5. lett, Toldi Rebeka pedig 6. helyen zárta az Európa-bajnokságot. Külön elismerésben részesült: Czakó Kata, Szedlacsek Tünde, Kapás Noémi, Győri Réka, Győri Petra – sorolta büszkén Kádas Kálmán, aki azt is hozzátette, hogy a csodás eredmények mellett, rengeteg élménnyel és tapasztalattal gazdagodtak a lányok.

Az edző arról is beszélt, hogy nem volt akadálymentes a győzelemhez vezető út. Már a felkészülést is több bonyodalom, újratervezés nehezítette. A prágai versenyt pedig egy sérülés miatt hajszál híján le kellett fújni, de szerencsére a végén minden jól alakult. A lányok pénteken újra versenyeztek Szigetszentmiklóson, itt már a legkisebbek is megmutathatták tudásukat. Az egyesület célja a római világbajnokságra való kvalifikáció megszerzése.

Kádas Kálmán a Fit Kid elnevezésű sportágból önállósult akrobatikus látványtáncot lányoknak és fiúknak egyaránt ajánlja. De gyorsan hozzá is teszi, hogy nagyon kevés fiú választja ezt a sportot, hiszen a tánc, az akrobatika, a gimnasztika ötvözte sportág, a ruha, a zenére és show-szerűség főként a lányok körében népszerű. Hangsúlyozta, minél fiatalabb korban kezdik el a gyerekek az edzéseket, annál hatékonyabb lehet a felkészülés a versenyekre. Azokat is szívesen látják, akik nem szeretnének versenyezni, csak a mozgás öröméért választanák ezt a sportot, amely jól fejleszti a gyerekek erő- és állóképességét, illetve ritmusérzékét. A Victoria Fitness Sportegyesület a nyári szünetben tábort is szervez az egyesületnek otthont adó egykori Fáraó diszkóban, ahol bátran kipróbálhatják a sportágat az érdeklődő gyerekek.

Fotó: Beküldött képek