Fáklyás felvonulással emlékeztek az 1848-as szabadságharc és forradalom szellemi értékeire
Városunk középiskolái, intézményei és civil szervezetei összefogásával második alkalommal rendezték meg március 14-én azt a fáklyás felvonulást, amelynek célja hogy nemzeti ünnepünk üzenetértékét interaktívabban közvetítse a részt vevő közönségnek. A felvonulókat a városháza előtt Csányi József polgármester köszöntötte, majd a Padkaporos Táncegyüttes és a diákok közössége idézte a forradalom jeles alakjának, Petőfi Sándornak emlékét.

A szervezők a Petőfi Emlékévhez csatlakozva, március 14-én, a szabadság és szerelem elválaszthatatlan kettősén keresztül idézték fel Petőfi alakját, költészetének néhány gyöngyszemét, ama nagy napok máig példamutató értékeit.

A fáklyás felvonulás jó példa volt arra, hogy a helyi összefogás milyen emlékezetes tettek végrehajtására képes. Ne feledjük: az összefogás által egy kisebb közösség is sokkal erősebb, mint akár több tízezer ember külön-külön.