Hirdetmény bölcsődei beiratkozásról

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata értesíti az érdekelt szülőket, hogy a 2023/2024-es nevelési évre a kisgyermekek bölcsődei beíratása az alábbi időpontokban és helyszíneken történik:

A bölcsődei beiratkozás a 2023/2024-es nevelési évre a szakmai egységvezetők felkeresésével, személyes megjelenés útján történik:

2023. május 3-án (szerda) 8:00 és 18:00 óra között  és
2023. május 4-én (csütörtök) 8:00 és 16:00 óra között,
helyszíne:
Dankó Pista utcai bölcsődei telephely (Kiskunfélegyháza, Dankó Pista utca 4-6.)
Darvas téri bölcsődei telephely (Kiskunfélegyháza, Darvas tér 12.)

Felhívjuk a szülők figyelmét arra, hogy a jelentkezési szándékukat elég csak az egyik telephelyen jelezni.

A 2023. szeptember 1-jén induló Móravárosi bölcsődébe (Kiskunfélegyháza, Csanyi út 4.) is a megjelölt két telephely valamelyikén kell benyújtani a jelentkezést.

A bölcsődei nevelési év szeptember 1-jétől a következő év augusztus 31-éig tart.
Bölcsődei ellátás keretében a gyermek húszhetes korától nevelhető a harmadik életévének betöltéséig.

Részletesebben:
42/A. § (1) Bölcsődei ellátás keretében a gyermek húszhetes korától nevelhető és gondozható,
a) az óvodai nevelésre nem érett gyermek esetén a (2) bekezdésben meghatározott időpontig,
b) a sajátos nevelési igényű gyermek, valamint a korai fejlesztésre és gondozásra jogosult gyermek esetén a (3) bekezdésben meghatározott időpontig,
c) az a) és b) pont alá nem tartozó gyermek esetén, ha a harmadik életévét,
ca) január 1-je és augusztus 31-e között tölti be, az adott év augusztus 31-éig,
cb) szeptember 1-je és december 31-e között tölti be, a következő év augusztus 31-éig, ha a szülő, törvényes képviselő nyilatkozik arról, hogy a gyermek napközbeni ellátását eddig az időpontig bölcsődei ellátás keretében kívánja megoldani.
(2) Ha a gyermek harmadik életévét betöltötte, de testi vagy értelmi fejlettségi szintje alapján még nem érett az óvodai nevelésre, és óvodai jelentkezését az orvos nem javasolja, bölcsődei ellátás keretében gondozható, nevelhető a gyermek negyedik életévének betöltését követő augusztus 31-éig.
(3) A bölcsődei ellátásban a sajátos nevelési igényű gyermek annak az évnek az augusztus 31. napjáig vehet részt, amelyben a hatodik életévét betölti.
(1997. évi XXXI. törvény)