Kiskunfélegyházi vállalkozókat támogató közalapítvány pályázati kiírása

A Kiskunfélegyházi Vállalkozókat Támogató Közalapítvány nyilvános pályázatot hirdet Kiskunfélegyháza közigazgatási területén belüli székhellyel rendelkező egyéni vállalkozók, társas vállalkozások, mezőgazdasági gazdálkodók részére.

Célja: elsődlegesen munkahelyteremtő, foglalkoztatást elősegítő beruházások, eszközbeszerzések-forgóeszköz beszerzések támogatása.

A támogatás formája: kamatmentes, visszatérítendő (A folyósítandó hitelre a moratórium nem vonatkozik!)

A támogatás visszafizetési ideje:

500.000,- Ft hitelösszegig: maximum 18 hónap, ebből türelmi idő maximum 2 hónap
500.000,- Ft hitelösszeg felett: maximum 36 hónap, ebből türelmi idő maximum 2 hónap

Összege: maximum 3.000.000 Ft

A pályázaton részt vehet minden olyan egyéni vállalkozó, gazdasági társaság, mezőgazdasági gazdálkodó, aki/amely vállalkozásával összefüggésben helyi adóalany, aki bizonyítani tudja hiteles okmányokkal a tevékenység gyakorlására való jogosultságát.
A pályázónak igazolni kell, hogy nincs köztartozása.

A pályázónak a Közalapítvány részére a támogatás fedezetéül hiteles okmányokkal alátámasztva fel kell ajánlania 500.000.-Ft hitelösszeg:

• alatt: 2 fő jövedelemigazolását készfizető kezességvállalás céljából
  • felett: tehermentes, jelzáloggal terhelhető saját tulajdonú ingatlan 30 napnál nem régebbi tulajdoni lapját.

A pályázatnak tartalmaznia kell:

1. Kitöltött pályázati nyomtatványt
  2. Cégkivonatot vagy az egyéni vállalkozó, gazdálkodó nyilvántartott adatait tartalmazó okirat másolatát
  3. Pénzügyi beszámolót az előző üzleti évről
  4. Előző havi bérjegyzéket

Pályázat elnyerése után becsatolandó okmányok:

1. Nemleges „nullás” adóigazolás az állami (NAV) és a helyi (Kiskunfélegyháza város Jegyzője) adóhatóság részéről.
  2. Felajánlott fedezetről – összeghatártól függően – vagy 2 fő készfizető kezes jövedelemigazolása, vagy 30 napnál nem régebbi hiteles tulajdoni lap az ingatlanról.

A pályázatok elbírálása 2024. május 15-ig megtörténik, az eredményről minden pályázó írásos értesítést kap. A szerződéskötést, illetve az elnyert pályázat fedezetrendezését követő 10 napon belül a Közalapítvány a támogatás összegét a pályázó rendelkezésére bocsátja.

A pályázatot egy példányban kell benyújtani 2024. május 3-án 12:00 óráig
a Közalapítvány címére: