Megnyílt az Integrál Zrt. legújabb üzlete a Bankfaluban
Ünnepélyes keretek között március 13-án megnyílt az Integrál Zrt. legújabb üzlete Kiskunfélegyházán, a bankfalui városrészben. Az eseményen a vendégeket Gulyás József kereskedelmi igazgató, dr. Horváth Sándor elnök-vezérigazgató, Marczinkó Zoltán, a Pénzügyminisztérium helyettes államtitkára, Csányi József polgármester és Lezsák Sándor országgyűlési képviselő köszöntötte.

Gulyás József kiemelte, ennek az üzletnek a megnyitásával egy álmuk vált valóra. Hosszas tervezés előzte meg azt, hogy Kiskunfélegyháza legszebb, legjobban fejlődő városrészében meg tudták nyitni ABC-jüket. Reméli, a városrész lakóinak elnyeri tetszését a modern kivitelezés, a kedves kiszolgálás és az igényeknek megfelelő árukészlet.

Dr. Horváth Sándor kitért arra, hogy már két éve tervezik a városvezetés és a körzet képviselőjének bevonásával ennek a boltnak a nyitását. Úgy véli, egy ilyen beruházás nemcsak a gazdaság javát, hanem az itt lakók és a magyar tulajdonban levő Integrál Zrt. javát is szolgálja, munkát adva ezzel sok helyi szakembernek. Bízik abban, hogy az ABC nemcsak egy üzlet lesz a vásárlóknak, hanem közösségi térré nőheti ki magát a parkosított, padokkal ellátott környezete.

Marczinkó Zoltán elismeréssel beszélt a beruházás megvalósításáról, amivel az Alföld egyik legjelentősebb városának, Kiskunfélegyházának színvonalát emeli az Integrál Zrt. és a Coop Üzletlánc közös munkája. Hangsúlyozta, Magyarország a világ hízott liba- és kacsamáj termelésének körülbelül 90 százalékát fedi le, ebből hozzávetőlegesen 30 százalék részesedése van az Integrál Zrt.-nek.

Csányi József örömét fogalmazta meg, amiért a lokálpatriotizmus és a gazdasági érdek találkozása lehetővé tette az üzlet megnyitását. Városunk ereje abból is látszik, hogy a bankfalui városrész kaphatott egy ilyen modern és innovációval teli üzletet, ahol a közösségépítésnek is helye van. Polgármester úr beszédében kiemelte, hogy az épület jó példa a helyi összefogás erejére, azaz a helyi székhelyű tőkeerős beruházó, Albrecht László helyi építészmérnök tervei alapján, az ELŐ-SZER Kft. kivitelező megbízásával valósította meg a városrészt kiszolgáló új üzletét.

Végezetül Lezsák Sándor örömét és elismerését fejezte ki dr. Horváth Sándornak és Kiskunfélegyháza városvezetésének az újonnan nyílt ABC-ért. Elmondta, nagyon kedveli városunkat, ami az elmúlt másfél évtizedben aranykorát éli a gazdaság és a fejlődés szempontjából is.

V. B.

Fotó: Fantoly Márton