Mesés hóesésben gyújtották meg a szeretet gyertyáját
Sok éve nem tapasztalt, igazi téli hangulatban, hóesésben gyújtották meg városunk adventi koszorúján a negyedik gyertyát, a szeretetét. A megjelenteket Keresztes Tünde kulturális referens köszöntötte, majd Geszler Péter esperesplébános ünnepi gondolatai következtek.

Geszler Péter az adventi vándorútról, a szent családról beszélt, akik vélhetően hasonló érzésekkel és aggodalmakkal küzdöttek, mint mi a mindennapokban. Mária és József életében is Isten adta meg a megnyugvást, a félelmek nélküli létet. – Ne félj, az Isten gondoskodik rólad, az Isten veled van! – mondta.

A betlehemi kapu előtt gondolkodjunk el, hogy életünk során hány kapun lépünk át. A bolt, a piac: ezek a hétköznapi élet kapui. Vannak azonban olyan kapuk, amelyek már érzelmeket váltanak ki belőlünk, és vannak, amelyek mélyen megérintik az embert. Azok, amelyek örök üzenetet hordoznak: a templom kapui és az otthon kapuja.

– Ezekkel a szavakkal kívánok áldott karácsonyt és áldott megérkezést Betlehembe. Hogy úgy tudjunk belépni a holnapi ünnep kapuján, hogy az a templom és az otthon kapujának érzésével töltsön el bennünket. Hogy karácsony ünnepe szóljon az Isten dicséretéről, mert jó az Úr, és hűsége örökké megmarad. Töltsön el bennünket az otthon szeretete örömével, békéjével: hogy otthon vagyok. Otthon vagyok az Isten közelében, otthon lehetek én is Betlehemben, mert az Isten közel lép hozzám, hogy elhozza az ő otthonának örömét, az országának varázsát, békéjét és boldogságát. így legyen áldott az ünnepünk, így legyen áldott a karácsonyunk, így szentelje meg és így töltse be szeretetével az a mindenható Isten, aki fiában közénk születik a holnapi szentestén – fogalmazott Geszler Péter.

Csányi József polgármester beszédében hangsúlyozta, hogy 10. éve ünnepel polgármesterként a városlakókkal, de ezt az évet érzi a legkülönlegesebbnek. Emlékeztetett mindenkit az advent elején tapasztalt dupla szivárványra, amit isteni kapunak hívott. Úgy véli, a másik csoda, az a hóesés, amit a szeretet lángjának meggyújtásakor kaptunk az Úrtól. Minden hópelyhet a szeretet apró cseppjének nevezett, ami megtölti szívünket a szeretteinkkel, barátainkkal való ünneplés során.

– Áldott, szeretetben teljes, békés ünnepet kívánok mindenkinek Kiskunfélegyházán és a környékén! Nagyon örülök, hogy itt lehetek Önökkel – mondta zárásként Csányi József.

Az ünnepségen közreműködött a Móra Ferenc Gimnázium zenés-verses műsorral. Felkészítő tanárok: Bozóné Rosta Eszter és Kisné Letkó Bernadett. Advent negyedik gyertyáját dr. Kása Zsuzsanna igazgató és Csányi József polgármester gyújtotta meg.

Z. A.