Nemzetiségi választás 2019

Tájékoztató

a nemzetiségi önkormányzati képviselők 2019. október 13. napjára kitűzött választásán a jelöltállítás szabályairól

A Nemzeti Választási Bizottság 183/2019. számú  határozatával 2019. október 13. napjára tűzte ki a nemzetiségi önkormányzati képviselők választását.

Nemzeti Választási Bizottság Kiskunfélegyházán a német, roma és román nemzetiségek tekintetében tűzte ki a települési nemzetiségi önkormányzati képviselők választását, amelynek mellékletében megállapításra került a megválasztható képviselők száma, valamint a jelöltállításhoz szükséges ajánlások száma az alábbiak szerint:

Nemzetiség neve Szükséges ajánlások száma Megválasztható képviselők száma
német 5 3
roma 23 5
román 5 3

A választás kitűzése nem egyenlő a választás megtartásával, mivel a választást csak akkor lehet megtartani, ha legalább annyi jelölt van, mint a megválasztható képviselők száma.

A jelöltállítás:

A választáson az a nemzetiségi szervezet állíthat jelöltet, amelyet valamely területi választási bizottság vagy a Nemzeti Választási Bizottság jogerősen nyilvántartásba vett. Két vagy több nemzetiségi szervezet közös jelöltet is állíthat.

A nemzetiségi önkormányzati képviselők választásán a települési nemzetiségi önkormányzati képviselőjelöltek állításának feltétele az ajánlások gyűjtése. A szükséges ajánlóíveket az erre vonatkozó A6 számú nyomtatvány (Ajánlóív igénylése jelölt ajánlásához a nemzetiségi önkormányzati képviselők választásán) Helyi Választási Irodához történő benyújtásával igényelheti a jogerősen nyilvántartásba vett jelölő szervezet a választás kitűzését követően. A formanyomtatványt a választási irodában bárki, meghatalmazás nélkül leadhatja.

Ajánlóívet csak olyan választópolgár számára lehet igényelni, aki az igény benyújtásakor választójoggal rendelkezik.

A választási iroda legkorábban 2019. augusztus 24-én (szombaton) 8.00 és 16.00 óra között adja át az igényelt mennyiségű ajánlóívet az igénylőnek.

Ezt követően az ajánlóívek igénylésére és átvételére munkanapokon hivatali időben van lehetőség.

Az ajánlóívek átvételére jogosult:z

  • a jelöltként indulni szándékozó választópolgár,
  • az ajánlóív igénylésére szolgáló A6 jelű formanyomtatványon az ívek átvételére megjelölt személy;
  • a jogerősen nyilvántartásba vett jelölő szervezet képviselője.

Közös jelölt esetén a választási iroda a közös jelöltet állító valamennyi jelölő szervezet nevét feltünteti az ajánlóíven. Az ajánlóív átadásáról a választási iroda átvételi elismervényt állít ki.

Az ajánlóívekről másolatot készíteni – még kitöltetlenül is – szigorúan tilos!

A jelölt bejelentésének határidejéig, azaz 2019. szeptember 9-én 16.00 óráig pótlólag újabbak ajánlóívek igényelhetők, újabb A6 jelű formanyomtatvány benyújtásával.

Az ajánlóívek átvevőjének személyazonosításra alkalmas fényképes igazolvánnyal kell rendelkeznie!

A helyi választási iroda – az ajánlóív átadásával egyidejűleg – ingyenesen átadja a jelölő szervezet számára a településen a jelölt ajánlására jogosult választópolgárok nevét és lakcímét, amelyet kizárólag az ajánlások gyűjtésére használhat fel, egyéb célú felhasználásuk, másolásuk, harmadik személy részére történő átadásuk szigorúan tilos!

A jelölő szervezet a névjegyzéki adatokat további két alkalommal igényelheti ingyenesen 2019. szeptember 8-án és a 2019. szeptember 30-án -, írásbeli  megkeresés alapján. Ezek az adatok már nem tartalmazzák az adataik kiadását megtiltó választópolgárok nevét és lakcímét, továbbá kizárólag közvetlen politikai kampány céljára használhatók fel.

Az adatszolgáltatás igénylésére és átvételére a nemzetiségi szervezet törvényes képviselője vagy meghatalmazottja jogosult.

Kérjük, hogy az adatszolgáltatás  írásbeli igénylésében  az alábbi adatokat kérjük feltüntetni:

  • az igénylő nemzetiségi szervezet bírósági nyilvántartásban szereplő nevét,
  • az igénylés jogcímét (a Ve. 317. § (3) bekezdés b) pontja, hogy az adatigénylés a névjegyzéki adatok közvetlen politikai kampány céljára való felhasználása érdekében történik)
  • dátum, az igénylő személy neve és aláírása.

Az igénylés benyújtása 2019. szeptember 8-án 16.00-ig, illetve 2019. szeptember 30-án 16.00 óráig lehetséges

  • elektronikus úton,
  • személyesen, vagy
  • postai úton.

Az igénylés postai úton való megküldése esetében annak teljesítésére csak akkor van mód, ha az 2019. szeptember 6-ig, vagy 2019. szeptember 30-ig megérkezik a választási irodához.

Az igénylés teljesítése 2019. szeptember 8-án (vasárnap), illetve 2019. szeptember 30-án (hétfőn) 8.00 és 16.30 óra között történik, korábban, illetve később nem lehetséges. Az átadásról átadás-átvételi jegyzőkönyv készül.

A jelölő szervezetnek a kapott adatokat legkésőbb 2019. október 13-án 16.00 óráig meg kell semmisítenie és az erről szóló jegyzőkönyvet  legkésőbb 2019. október 16-án 16.00 óráig át kell adnia annak a helyi választási irodának, amelytől az adatokat átvette. (A megsemmisítésről készült jegyzőkönyv a jelzett határidőig, aláírt, szkennelt formában is leadható.)

Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy az adatok jogosulatlan felhasználása, illetve azok megsemmisítésére, valamint a megsemmisítésről készült jegyzőkönyv megküldésére vonatkozó kötelezettség megszegése esetén – az erre irányuló kifogás alapján – bírság kiszabásának van helye!

Az ajánlások gyűjtése

A nemzetiségi névjegyzékben szereplő, a településen lakóhellyel rendelkező választópolgár az ajánlását az ajánlóíven adja le. A választópolgár több nemzetiségi jelöltet is ajánlhat, azonban egy jelöltet csak egy ajánlással támogathat.

Az a választópolgár ajánlhat érvényesen jelöltet, aki a választókerületben lakóhellyel rendelkezik és a nemzetiségi névjegyzékben szerepel. Az ajánlóívet a választópolgár saját kezűleg írja alá.

A választási kampányidőszak 2019. augusztus 24-től 2019. október 13-án 19.00 óráig tart.

Ajánlásokat gyűjteni a 2019. augusztus 24. és 2019 szeptember 9. 16.00 óra közötti időszakban lehet.

Ajánlást az állampolgárok zaklatása nélkül bárhol lehet gyűjteni, kivéve:

  • az ajánlást gyűjtő és az ajánló munkahelyén munkaidejében vagy munkaviszonyból, illetve munkavégzésre irányuló más jogviszonyból fakadó munkavégzési kötelezettsége teljesítése közben,
  • a Magyar Honvédségnél és a központi államigazgatási szerveknél szolgálati viszonyban levő személytől a szolgálati helyén vagy szolgálati feladatának teljesítése közben,
  • tömegközlekedési eszközön,
  • állami, helyi és nemzetiségi önkormányzati szervek hivatali helyiségében,
  • felsőoktatási és köznevelési intézményben,
  • egészségügyi szolgáltató helyiségében, valamint
  • a tulajdonos előzetes, írásbeli hozzájárulásának hiányában közforgalom számára nyitva álló magánterületen.

Az ajánlási szabályok megsértésével gyűjtött ajánlás érvénytelen Az ajánlásért az ajánlást adó választópolgárnak előnyt adni vagy ígérni tilos.

Az ajánlóíven fel kell tüntetni az ajánlást gyűjtő személy nevét, személyi azonosítóját – ha nem rendelkezik személyi azonosítóval, a személyazonosságát igazoló hatósági igazolványának (személyazonosító igazolvány/útlevél/vezetői engedély) számát – és aláírását is.

Amennyiben az ajánlások gyűjtőjének az adatait hiányosan vagy hibásan rögzíti az az ajánlóíven szereplő összes ajánlás érvénytelenségét okozza.

Jelöltek bejelentése

Jelöltet legkésőbb 2019. szeptember 9-én 16.00 óráig kell bejelenteni a helyi választási irodánál  az E3 jelű formanyomtatványon az összes átvett ajánlóív egyidejű átadásávalAz ajánlások szakaszos leadására nincs lehetőség! A bejelentés alkalmával legalább annyi ajánlást kell leadni, amely eléri a jelöltállításhoz szükséges érvényes ajánlások számát.

Az ajánlást nem tartalmazó „üres” ajánlóívet, legkésőbb 2019. szeptember 10-én 16.00 óráig kell visszaadni. Nem tekinthető üres ívnek az az ajánlóív, amelyen a beírt adatot áthúzták, kisatírozták, korrektorral vagy egyéb módon olvashatatlanná tették.

Az ívek visszaszolgáltatására vonatkozó kötelezettség elmulasztása esetén a helyi választási bizottság hivatalból eljárva bírságot köteles kiszabni. A bírság mértéke minden határidőben be nem nyújtott ajánlóív után 1.000 Ft (egyezer forint). A bírság összege a jelöltet állító jelölő szervezet(ek)et terheli.

Az ajánlóíveket bárki, meghatalmazás nélkül átadhatja a helyi választási irodának.

Az ajánlások ellenőrzése

A leadott ajánlásokat a helyi választási iroda 3 napon belül ellenőrzi.  Az ajánlások ellenőrzését csak addig kell folytatni, amíg az érvényes ajánlások száma eléri a jelöltséghez szükséges számot.

A jelölt nyilvántartásba vétele

Amennyiben a bejelentés a jogszabályi feltételeknek megfelel, a  jelöltet a helyi választási bizottság– legkésőbb a bejelentéstől számított 4. napon – veszi nyilvántartásba.

Ha a választási bizottság a jelölt nyilvántartásba vételét az ajánlások elégtelen száma miatt elutasítja, a jelölő szervezet – a jelölt bejelentésére nyitva álló határidőig, 2019. szeptember 9-én 16.00 óráig – pótlólag újabb ajánlásgyűjtő íveket igényelhet, újabb A6 jelű formanyomtatvány benyújtásával. A pótlólag összegyűjtött és határidőben leadott ajánlásokat hozzá kell számítani a korábban már leadott ajánlásokhoz.

A képviselőjelölt kiesése

A települési nemzetiségi önkormányzati képviselőjelölt kiesik, ha a jelölt

  • elhunyt,
  • a választójoga megszűnt,
  • jelölő szervezetét a Nemzeti Választási Bizottság törli a jelölő szervezetek nyilvántartásából,
  • 2019. október 12-én 16.00 óráig a jelölésről az L7 nyomtatványon lemond.

A lemondó nyilatkozatot a helyi választási irodához kell eljuttatni, személyesen vagy meghatalmazott által. A lemondás a nyilatkozatnak a választási iroda általi átvételével hatályosul, feltéve, hogy a benyújtás a fentiekben jelzett határidőig megtörtént.

Kérjük, hogy egyéb kérdéseikkel forduljanak a Helyi Választási Irodához!

Dr. Faragó Zsolt
Helyi Választási Iroda
vezetője

jelölő szervezetek részére a választási bizottságokba megfigyelő megbízásáról a nemzetiségi önkormányzati képviselők 2019. évi választásán

A nemzetiségi önkormányzati képviselők választásán a választási bizottságokba a jelöltet, illetve listát állító jelölő szervezet nem bízhat meg tagot.

Azon nemzetiséghez tartozó jelölő szervezet, amelynek települési önkormányzati választására a településen sor kerül, a szavazóhelyiségbe egy megfigyelőt bízhat meg.

Megfigyelő csak az a választópolgár lehet, aki a központi névjegyzékben az adott nemzetiség választópolgárainak nyilvántartásában szerepel.

A közös jelöltet, illetve listát állító nemzetiségi jelölő szervezetek együttesen jogosultak egy megfigyelő megbízására.

A megfigyelőt legkésőbb 2019. október 4-én 16.00 óráig lehet bejelenteni a helyi választási iroda vezetőjénél.

A bejelentésnek tartalmaznia kell:

  • a megbízó nemzetiségi jelölő szervezet nevét,
  • a megfigyelő
  •  nevét,
  •  magyarországi lakcímét,
  •  személyi azonosítóját és
  • annak a településnek és szavazóhelyiségnek a megjelölését, ahová a megbízás szól.

Kiskunfélegyházán a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek, valamint a nemzetiségi önkormányzati képviselők  2019. évi választásán az  alábbi szavazókörök működnek:

1-2-3. sz. szavazókörök: Platán Utcai Általános Iskola Platán u. 12.
4. sz. szavazókör: Szegedi Úti Óvoda Szegedi út 5.
5-6. sz. szavazókörök: József A. Általános Iskola Deák F. u. 14.
7. sz. szavazókör Dózsa Gy. Ált. Iskola Dózsa Gy. u. 26-32.
8. sz. szavazókör: Szent Benedek Iskola Kossuth u. 24.
9. sz. szavazókör: Kossuth L. Középiskola Kossuth u. 34.
10-11-12. sz. szavazókörök: Móra F. Gimnázium Kossuth u. 9.
13. sz. szavazókör: Móra F. Utcai Óvoda Móra F. u. 2/a.
14. sz. szavazókör: Közgazdasági Szakközépiskola Oskola u. 1-3.
15. sz. szavazókör: Göllesz V. Általános Iskola Szent Imre herceg u. 1-3.
16-17. sz. szavazókörök: Bankfalui Óvoda Tegez u. 25.
18. sz. szavazókör: Baromfifeldolgozó Üzem Csongrádi út 101.
19. sz. szavazókör: Boda Bálint Vegyesbolt Mészöly Gy. u. 1.
20-21. sz. szavazókörök: Darvas J. Általános Iskola Darvas tér 10.
22. sz. szavazókör: Aranyhegy, volt iskolaépület Csillag u. 1.
23-24-25. sz. szavazókörök:Bercsényi Utcai Óvoda Bercsényi u. 5.
26. sz. szavazókör: Kossuthvárosi Óvoda Dessewffy u. 38.
27. sz. szavazókör: KUNVILL Kft. Iroda Izsáki út 34.
28. sz. szavazókör: Félegyházi Waldorf Iskola Kossuth u. 29-31.
29. sz. szavazókör: Közösségi Ház IX. körzet 188.
30. sz. szavazókör: Haleszi Általános Iskola XI. körzet 1.
31. sz. szavazókör: Gazdaköri Iskola XI. körzet 352.

A megfigyelő választójogát a helyi választási iroda ellenőrzi.

A megfigyelő bejelentésére – azaz a bejelentésre szolgáló dokumentum aláírására – a jogerősen nyilvántartásba vett jelölő szervezet képviselője jogosult. A nemzetiségi megfigyelő bejelentésére a mellékelt nyomtatvány  is használható.

A megfigyelő bejelentésére szolgáló dokumentumot papír alapon és eredetben vagy elektronikus aláírással hitelesítve e-mailben kell eljuttatni a helyi választási iroda vezetőjéhez.

A dokumentumokat bárki, meghatalmazás nélkül leadhatja a helyi választási irodában.

A nemzetiségi megfigyelő jelen lehet a szavazatszámláló bizottság munkájánál, ennek keretében:

  • figyelemmel kísérheti a szavazatszámláló bizottság munkáját,
  • a szavazást, illetve a szavazatszámláló bizottság munkáját tevőlegesen vagy ráutaló magatartással nem befolyásolhatja, és nem zavarhatja,
  • a szavazás befejezéséről kiállított jegyzőkönyvben rögzítheti észrevételeit,
  • kifogást nyújthat be,
  • a szavazás lezárását követően a lezárt urnát aláírhatja,
  • a szavazóhelyiségben köteles regisztrációs kártyát viselni.

A megfigyelő megbízásával és tevékenységével kapcsolatos költségek a megbízó nemzetiségi jelölő szervezetet terhelik.

Amennyiben a megfigyelő bejelentése nem felel meg a jogszabályi követelményeknek, a helyi választási iroda vezetője határozattal utasítja vissza a nemzetiségi megfigyelő megbízását. A határozattal szemben a helyi választási bizottsághoz lehet kifogással fordulni.

Dr. Faragó Zsolt
HVI vezetője

a nemzetiségi önkormányzati képviselők 2019. október 13. napjára kitűzött választásáról

A Nemzeti Választási Bizottság 183/2019. számú  határozatával 2019. október 13. napjára tűzte ki a nemzetiségi önkormányzati képviselők választását.

Nemzeti Választási Bizottság Kiskunfélegyházán a német, roma és román nemzetiségek tekintetében tűzte ki a települési nemzetiségi önkormányzati képviselők választását.

A választás kitűzése nem egyenlő a választás megtartásával, mivel a választást csak akkor lehet megtartani, ha legalább annyi jelölt van, mint a megválasztható képviselők száma!

A nemzetiségi önkormányzati választáson választó, aki a nemzetiségi névjegyzékben szerepel. Egy személy egyidejűleg csak egy nemzetiségi névjegyzékben szerepelhet.

A nemzetiségi szavazóköri névjegyzékbe azt a választópolgárt kell  felvenni, aki legkésőbb 2019. szeptember 27-én 16.00 óráig benyújtott kérelme alapján szerepel nemzetiségi választópolgárként a központi névjegyzékben. 

A települési nemzetiségi önkormányzati képviselőválasztáson a választópolgár a lakóhelye szerinti településen vagy a választás kitűzését megelőző harmincadik napig bejelentett tartózkodási helye szerinti településen szerepelhet a nemzetiségi névjegyzékben. Szavazni a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választására kijelölt szavazókörökben lehet. Fontos változás tehát, hogy megszűnt a településenként kijelölt  nemzetiségi szavazókör, minden választópolgár ott adhatja le szavazatát a települési nemzetiségi választás jelöltjeire, ahol egyébként a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választásán is szavaz!

A Nemzeti Választási Iroda 2019. augusztus 23. napjáig értesítő megküldésével tájékoztatja azon választópolgárokat a szavazóköri névjegyzékbe vételükről, akik legkésőbb 2019. augusztus 7. napjáig szerepeltek a szavazóköri névjegyzékben.

A szavazóköri névjegyzékébe  a fenti időpont után bekerülő választópolgárokat a Helyi Választási Iroda értesítő átadásával, ill. megküldésével tájékoztatja a szavazóköri névjegyzékbe történő felvételről.

Amennyiben az értesítőt nem kapja meg, vagy az elvesztette, a Helyi Választási Irodától kérheti annak pótlását.

A szavazóköri névjegyzékből  a választópolgár nemzetiségi adatát törölni kell, ha legkésőbb 2019. október 11-én – a választópolgár kérelmére – a választópolgár nemzetiséghez tartozását a  választási iroda törli a központi névjegyzékből.

Szavazóköri névjegyzékkel kapcsolatos kérelmet 2019. augusztus 8-tól lehet benyújtani.

  • Átjelentkezés iránti kérelmet az a választópolgár nyújthat be, aki június 26-án és az átjelentkezésre irányuló kérelme elbírálásakor ugyanazon tartózkodási hellyel rendelkezett, és tartózkodási helyének érvényessége legalább 2019. október 13-ig tart. A kérelemnek legkésőbb 2019. október 9-én 16.00 óráig kell megérkeznie a helyi választási irodához. Az átjelentkezési iránti kérelem módosítható vagy  visszavonható:
  • levélben vagy elektronikus azonosítás nélküli elektronikus benyújtás (valasztas.hu oldalon) esetén: legkésőbb 2019. október 9-én 16.00 óráig
  • személyes vagy elektronikus azonosítást követő elektronikus benyújtás (ügyfélkapun keresztül) esetén legkésőbb 2019. október 11-én 16.00 óráig.

Átjelentkezési kérelme alapján a választópolgár a tartózkodási helye szerinti szavazókörben adhatja le szavazatát.

A választópolgárt vissza kell venni a lakóhelye szerinti szavazókör névjegyzékébe, ha legkésőbb 2019. október 11-én tartózkodási helyét megszüntette.

  • Mozgóurna iránti kérelem
  • A Helyi Választási Irodához
    • levélben vagy elektronikus azonosítás nélkül elektronikus úton (valasztas.hu oldalon) legkésőbb 2019. október 9-én 16.00 óráig
    • személyesen vagy elektronikus azonosítással elektronikus úton (ügyfélkapun keresztül) legkésőbb 2019. október 11-én 16.00 óráig,
    • október 11-én 16.00 órát követően elektronikus azonosítással elektronikus úton (ügyfélkapun keresztül) legkésőbb 2019. október 13-án-án 12.00 óráig
  • Az illetékes szavazatszámláló bizottsághoz meghatalmazott útján vagy meghatalmazással nem rendelkező személy általi kézbesítéssel 2019. október 13-án legkésőbb 12.00 óráig.

A mozgóurna iránti kérelemnek tartalmaznia kell a választópolgár nevét, születési nevét, születési helyét, személyi azonosítóját, továbbá a választópolgár szavazókör területén lévő tartózkodási helyét, ahova a mozgóurna kivitelét kéri, ha az a magyarországi lakcímétől eltér, valamint a mozgóurna igénylés okát.

Aki a mozgóurnával szavazók jegyzékére felvételt nyert, és arról nem kérte a törlését, nem szavazhat a szavazókörben!

A nemzetiségi önkormányzati képviselők választásán a települési nemzetiségi önkormányzati képviselőjelöltek állításának feltétele az ajánlások gyűjtése. A nemzetiségi névjegyzékben szereplő, a településen lakóhellyel rendelkező választópolgár az ajánlását az ajánlóíven adja le. A választópolgár több nemzetiségi jelöltet is ajánlhat, azonban egy jelöltet csak egy ajánlással támogathat. Az ajánlóívet a választópolgár saját kezűleg írja alá.

A választási kampányidőszak 2019. augusztus 24-től 2019. október 13-án 19.00 óráig tart.

Ajánlásokat gyűjteni a 2019. augusztus 24. és 2019 szeptember 9. 16.00 óra közötti időszakban lehet.

Ajánlást az állampolgárok zaklatása nélkül bárhol lehet gyűjteni, kivéve:

  • az ajánlást gyűjtő és az ajánló munkahelyén munkaidejében vagy munkaviszonyból, illetve munkavégzésre irányuló más jogviszonyból fakadó munkavégzési kötelezettsége teljesítése közben,
  • a Magyar Honvédségnél és a központi államigazgatási szerveknél szolgálati viszonyban levő személytől a szolgálati helyén vagy szolgálati feladatának teljesítése közben,
  • tömegközlekedési eszközön,
  • állami, helyi és nemzetiségi önkormányzati szervek hivatali helyiségében,
  • felsőoktatási és köznevelési intézményben,
  • egészségügyi szolgáltató helyiségében, valamint
  • a tulajdonos előzetes, írásbeli hozzájárulásának hiányában közforgalom számára nyitva álló magánterületen.

Az ajánlási szabályok megsértésével gyűjtött ajánlás érvénytelen Az ajánlásért az ajánlást adó választópolgárnak előnyt adni vagy ígérni tilos.

A nemzetiségi önkormányzati képviselők választásán külön-külön szavazólap szolgál a települési, a területi, valamint az országos nemzetiségi önkormányzati képviselők megválasztására.

A nemzetiségi választópolgár a települési önkormányzati választáson legfeljebb annyi jelöltre szavazhat, amennyi képviselő a településen választható. Kiskunfélegyháza tehát érvényesen szavazni a roma nemzetiség esetében 5 jelöltre, a német és a román nemzetiség esetében 3-3 jelöltre lehet.

A területi, ill. országos nemzetiségi önkormányzati képviselők választásának szavazólapján érvényesen szavazólaponként egy-egy listára lehet szavazni.

Kérjük, hogy egyéb kérdéseikkel forduljanak a Helyi Választási Irodához!  

Kiskunfélegyháza Város Helyi Választási Irodájának elérhetőségei

1./ Kiskunfélegyháza Város Helyi Választási Iroda vezetője:

Dr. Faragó Zsolt jegyző
Tel.: 76/562-015
Fax: 76/462-252
E-mail: jegyzo@kiskunfelegyhaza.hu

2./ Kiskunfélegyháza Város Helyi Választási Iroda elérhetőségei:

2.1./ 6100 Kiskunfélegyháza, Kossuth u. 1. I. em. 30. szoba (Jegyzői Titkárság) munkanapokon 8.00 – 16.00 óráig:

  • ajánlóívek igénylése, átadása
  • jelöltbejelentés,
  • szavazóhelyiségbe megfigyelő bejelentése,
  • szavazatszámláló bizottságokkal kapcsolatos információk,
  • mozgóurna kérelmek leadása
  • Választási Információs Szolgálat (VISZ)

Telefon: 76/562-015
Fax: 76/462-252
E-mail: jegyzo@kiskunfelegyhaza.hu

2.2./ 6100 Kiskunfélegyháza, Kossuth u. 1. I. em. 27. szoba (Anyakönyvi Hivatal)

Központi névjegyzék vezetésével kapcsolatban munkanapokon 8.00 – 16.00 óráig:

  • nemzetiségi névjegyzékbe való felvétel iránti kérelem,
  • segítség igénylése a választójog gyakorlásához,
  • személyes adatok kiadásának megtiltása.

Szavazóköri névjegyzék vezetésével kapcsolatban munkanapokon 8.00 – 16.00 óráig:

  • átjelentkezési kérelem benyújtása,
  • mozgóurna kérelem benyújtása
  • új értesítő igénylése, amennyiben nem kapta meg az értesítőt, vagy azt elveszítette

Telefon: 76/562-051
Fax: 76/462-252
E-mail: jegyzo@kiskunfelegyhaza.hu

Dr. Faragó Zsolt
Helyi Választási Iroda
vezetője