Petőfi halálára emlékeztek Segesváron
Segesváron tűnt el Petőfi Sándor 1849. július 31-én, az 1848–49-es forradalom és szabadságharc egyik jelentős csatájában. Az évfordulóról – mint minden évben – idén is méltóképpen megemlékeztek. Az ünnepségen Kiskunfélegyháza is képviseltette magát a Balla László alpolgármester által vezetett delegációval.

Petőfi Sándor sok tekintetben az egyik legtitokzatosabb sorsú költőnk, hiszen születésének és halálának körülményeiről egyaránt kevés a bizonyíték. A 169 évvel ezelőtt történtekről hiteles forrásokból annyit vélünk tudni, hogy a csata kezdetén Bem közelében tartózkodott, majd a csata több pontján is látták. Utoljára élve a Sár-patak hídján tűnt fel.

Mint arról Balla László beszámolt, a megemlékezés során az emlékező közönség koszorút helyezett el a Sár-patak hídjánál és Ispánkútnál, Petőfi feltételezett elestének színhelyén, valamint az ünnepi istentiszteleten is részt vettek. Az ünnepi műsor részeként beszédet mondott a csíkszeredai konzul, továbbá a jelenlévő kiskőrösi és a félegyházi alpolgármester. Balla László arra is emlékeztetett, hogy jövőre, a Petőfi Emlékév zárásaként, a Félegyháza ajándékaként érkezett Petőfi szobor húsz éves jubileuma is emeli az ünnep fényét.