Platánfasor

Európa-szerte páratlan látványban lehet része a látogatónak Kiskunfélegyháza főutcáján. A dupla sorban ültetett, hosszú platánfasor méltán tartozik a város nevezetes látnivalói közé. Róla szól az országszerte ismert népszerű dal: „Félegyházi utca ligetös, ligetös…” A több mint százéves, helyi védettséget élvező platánsort 1912-17 között ültették. A fák egészségi állapotáért a város folyamatosan tesz, ápolásukat és pótlásukat rendszeresen elvégzi. A cél, hogy a városházától a vasútállomás felé vezető Kossuth Lajos utcát szegélyező gyönyörű közönséges platánok még számos félegyházi generáció örömére öleljék a város ütőerét, és nyújtsanak árnyas pihenőhelyet nyári nyüzsgésben, hajnali csendben és téli zimankóban.