Új aszfaltot kapott a Hunyadi utca
Az elmúlt hetekben több szakaszon felbontották a járdát és az utat a Dégáz Zrt. munkatársai a Hunyadi utcában, hogy az elrozsdásodott acélcsöveket műanyagra cseréljék. A munkálatok befejeztével hozzáláttak az út helyreállításához. Ma, azaz augusztus 29-én, kedden az aszfaltozás is megtörtént. A helyszínen Sipos Róbert, a polgármesteri hivatal városüzemeltetési osztályának munkatársa és Bense Zoltán önkormányzati képviselő ellenőrizte a kivitelezést.

Sipos Róberttől megtudtuk, hogy a Dégáz Zrt. hónapokkal ezelőtt kereste meg azzal az önkormányzatot, hogy a Hunyadi utca Kossuth utcához közelebb eső szakaszán, a mentőállomásig, oly mértékben elöregedtek a vezetékek, ami gyakori meghibásodást okoz. A szolgáltatás zavartalan fenntartása érdekében az elrozsdásodott acélcsövek cseréje vált szükségessé.

A polgármesteri hivatal munkatársai – a városvezetéssel és a térség önkormányzati képviselőjével történt egyeztetést követően – az aszfaltburkolat nyomvonalas helyreállítása helyett az érintett szakasz teljes szélességében feltételül szabták az újraaszfaltozást.  Ráadásul – annak előkészítéseként – az útszegély és a vízelvezető aknák helyreállítása is megtörtént. Így a munkálatok lezárását követően egy kifogástalan minőségű útszakaszt használhatnak ismét a félegyháziak – mondta el Bense Zoltán.

Sipos Róbert megkülönböztetett figyelemmel kísérte a Hunyadi utcai út sorsát. Mint elmondta: szívügyének tekinti a szakaszt, ugyanis ennek leaszfaltozása volt az első jelentősebb eredmény, amit a félegyházi önkormányzat dolgozójaként még a ’90-es évek elején sikerült elérnie.

A Hunyadi utca újraaszfaltozása kapcsán egyébként mintegy 100 köbméternyi mart aszfalttal is gazdagodott az önkormányzat, amit útjavításokhoz, elsőként Borsihalom térségében a Dózsa bekötő út javításához használnak fel.