Új diákpolgármestert választottak a félegyházi diákok
Dencs Lászlót a Kiskunfélegyházi Közgazdasági Szakgimnázium diákját választották meg a Kiskunfélegyházi Gyermek és Ifjúsági Önkormányzat új polgármesterének. Horváth Károly korábbi diákpolgármester utódjáról április 26-án szavazással döntöttek a város általános és középiskolásai. A GYIÖK új vezetője és az önkormányzat tagjai a városi testület csütörtöki ülésén ünnepélyes keretek között tették le az esküt, és Csányi József polgármestertől vették át megbízó levelüket.

Az újdonsült diákpolgármester 10. évfolyamon, kereskedelem-marketing szakon tanul. Hobbija a zenélés és a fotózás. Rendészeti, vagy katonai szakon szeretne továbbtanulni. A diákpolgármesteri jelöltséget azért vállalta, mert szeretne segíteni társainak. Konkrét céljairól lapunknak elmondta, hogy nagyon szeretné, ha minél előbb létrehozhatnának Kiskunfélegyházán egy ifjúsági központot. Egy olyan teret, ahol le lehet ülni, beszélgetni, csocsózni, biliárdozni és egyéb játékokkal múlatni az időt. Természetesen itt rendszeresen szerveznének közösségi foglalkozásokat is. De lenne lehetőség nyelvtanulásra, és ingyenesen kaphatnának számítástechnikai segítséget is a diákok. Dencs László hozzátette: elődjével, Horváth Károllyal nagyon jó a kapcsolata, és Karcsi megosztja vele eddigi tapasztalatait, valamint megígérte azt is, hogy a későbbiekben is segíti a munkáját.

A választási eredmények alapján a diákönkormányzat képviselő tagjai lettek: Kiss Anna, Almási Emerencia, Bencsik Szabolcs, Barna Pap Adrián, Szabó Gergő Zsolt, Ajtai Patrícia, Solymosi Andrea, Farkas Patrik, Czibolya Máté, Tóth Violetta, Darányi Miklós, Szabó Ágnes, Udvari Dominik, Kovács Bálint, Radnóti Kamilla, Rácz Dominik, Biró Krisztina, Terbe Zsuzsanna, Farkas Péter, Nikula Kitti, Tarjányi András, Somodi Beatrix, Ladányi Bence, Kis Eszter és Csósza Anna Cecília.

Forrás: felegyhazikozlony.eu