Újraindul a város, kinyitjuk az uszodát is

Kedves Félegyháziak! Az elmúlt egy év elképesztő gazdasági nehézségeit mindannyian megéltük. Városunknak az energiaárak megsokszorozódása, míg a családoknak az elszabadult infláció miatt kellett újragondolni terveiket.

Olyan viharfelhők voltak felettünk, amelyek alatt bármelyik pillanatban bekövetkezhetett volna, hogy más településekhez hasonlóan megbénul a város. Bátor és nehéz döntéseket kellett hozni, hogy ezt elkerüljük és ezek a döntések lemondásokat követeltek. Nem volt más út. Csak így lehetett felelős városvezetőként dönteni. Köszönöm a munkatársaimnak és a mellettem álló képviselőiknek, hogy ezekben a nehéz és megosztó döntésekben is támogattak. Egy cél volt: elkerülni a vihart.

A tavasz kezdetén az ég is derülőben van felettünk. A veszély nem múlt el, de a felhők lassan elvonulnak. A város gazdálkodását sikerült kellően megerősíteni ahhoz, hogy minden, a korábban megszokott városi szolgáltatást újraindítsunk:

• Húsvét után elindul az uszoda, a szauna és szinte minden eddig megszokott szolgáltatás

• Minden városi programot megtartunk a már eddig megszokott színvonalon

• Tavasszal a megszokott rend szerint elindítjuk a szökőkútjainkat, köztük a megye legszebb szökőkútját a Béke-téren

• Újraindítjuk a város nevezetes épületeinek díszkivilágítását

• Folytatjuk a Kossuth utca újjáépítését

• Elindul a Vasas-pálya teljes újjáépítése

Nem tudjuk, mit hoz a jövő. Annyi drámai nehézséget kellett átélnie az elmúlt években a világnak, az országnak és a városunknak, amit soha nem gondoltam volna korábban és véleményem szerint senki más sem számított ezekre.

Kisváros vagyunk, a világ történéseire nem vagyunk hatással, de hiszem azt, hogy pozitív gondolkodásunkkal, a településünk iránt érzett szeretetünkkel és tisztességes hozzáállásunkkal mindig megtaláljuk Félegyháza számára a megfelelő, előrevivő, legjobb utat.

Csányi József
polgármester