Ünnepi fényben gyújtották meg a város első adventi gyertyáját
Az ünnepi díszbe öltözött városháza, a környező parkok, a főutca karácsonyi fényei jelezték december másodikán, hogy közeleg a karácsony. A város első adventi gyertyáját is ezen a napon gyújtották meg ünnepélyes keretek között. Köszöntőt mondott Csányi József polgármester, Lezsák Sándor országgyűlési képviselő és Hajagos Gyula esperes-plébános. Az ünnepi készülődést a Batthyány iskola és az Alapfokú Művészeti Iskola növendékei tették karácsonyi hangulatúvá.

– A hit reményében gyújtjuk meg a város első adventi gyertyáját. Hiszünk abban, hogy nem a békétlenség, hanem a béke szeretetében kell életünk mindennapjait élnünk. Tudjuk, láthatjuk azt, hogy az itt élők békességre vágynak, és ezért mindannyiunknak tenni kell. A karácsony szellemében a szívünket kell szeretettel megtölteni, nem drága ajándékokra pazarolni pénzünket. Töltsük az időt szeretteinkkel, a legértékesebb ajándékot adjuk nekik, az időt, a szeretetteli ölelést, és a karácsony elmúltával se engedjük, hogy a szeretet lángja halványabban égjen – fogalmazott Csányi József.

A város dolgairól szólva a polgármester elmondta: – 2014-ben a város hitt abban, hogy változásra van szükség, és ezt a változást meg is tudjuk teremteni. Most láthatjuk, hogy már az egész városközpont fénybe öltözött, de a Petőfi lakótelepen is áll a díszes karácsonyfa, ami jelzi, hogy a város egyetlen térsége sincs kirekesztve az ünnepből. Ez a város sikerre született, fejlődik, és ez az elkövetkező években még inkább kiteljesedik. Olyan fejlődési lehetőségek érkeznek, amelyek hosszú távú jövőnket érintik kedvezően – zárta gondolatait.

Lezsák Sándor országgyűlési képviselő személyes gondolatait osztotta meg a gyertyagyújtás előtt. – Az adventi várakozásban minden esztendőben előkeresem azt a jegyzetlapot, amit édesanyám diktált le. Szenteste ezeket a sorokat, amikor meggyújtjuk a gyertyát és a csillagszórót mindig felidézzük, gyermekeimmel, unokáimmal együtt:

Eljött a nap, mit várva-vártunk,
Az égen csillagfény ragyog,
Jézuska fáját ím’ elhozták
A halkan szálló angyalok.

Köszönjük neked, édes Jézus,
Hogy szíved minket így szeret,
S az angyalok dalával együtt
Dicsőítjük ma szent neved!

S ha elmúlik majd a karácsony,
Te akkor is maradj velünk,
Míg élünk, ezt a kis családot
Szeresd, ó édes Istenünk!

Ma ezeket a sorokat azzal zárom, hogy míg élünk ezt a gyönyörű várost szeresd, ó édes Istenünk.

Hajagos Gyula esperes-plébános így fogalmazott az adventi gyertya meggyújtása előtt: – Adventre nagyon sok mindent szoktunk mondani. Azt is, hogy advent a készülődés ideje. Készülsz, de mire? Nagyon kézenfekvőnek tűnik a válasz: a karácsonyra. De mi a karácsony? A karácsony Jézus születésének az ünnepe, és nekünk erre kell készülnünk. Jézus amikor megszületett hányan, de hányan ujjongtak. Ujjongtak az angyalok, ujjongtak a betlehemi pásztorok, mert ők tudták, ki az a kis gyermek. Tudták, hogy az a kis gyermek azért jött erre a világra, hogy adjon valamit az emberiségnek. És tudjuk azt élete történetéből, hogy a legnagyobbat adta az emberiségnek, mégpedig önmagát.

s. r.

Fotó: Fantoly Márton