A város, ahol élek – Félegyháza
A Kiskunfélegyházi Gazdaságfejlesztő és Munkahelyteremtő Egyesület hirdetett rajzpályázatot általános iskolás és középiskolás diákoknak, hogy alkotókedvüket és tehetségüket felvillantva bemutassák, miként látják ők városunkat. Április 20-án, a Móra Ferenc Művelődési Központban rendeztek kiállítást a beérkezett pályaművekből. Aki veszi a fáradságot és ellátogat a kiállításra, friss szemléletű, szép és izgalmas Félegyházát ismerhet meg.

Az alkotó fiatalokat Csányi József köszöntötte a tárlat megnyitóján. A polgármester elmondta: – Örömmel látjuk, hogy a gyermeki képzelet határtalan. Amikor négy évvel ezelőtt meghirdettük a pályázatot, akkor is sok szép festménnyel, grafikával találkoztunk. A mostani bemutatóról elmondhatjuk, hogy az eddigi kiállítások közül ez a legszínesebb, legsokoldalúbb. A fiatalok többféle művészeti technikát felhasználva mutatják be városunkat, ahogyan ők látják. Ez, azon kívül, hogy nagyon szép, mindenkit gondolkodásra is késztet, sugárzik belőlük a város szeretete. Terek, jeles épületek jelennek meg, bemutatva, hogy milyen szép is a mi városunk.

Rátkai Zsuzsanna, a bíráló bizottság tagja arról szólt, hogy ez a pályázat lendületet adott sok-sok alkotókedvű fiatalnak, és a Félegyházáról alkotott képüket, érzelmeiket sokszínűen, változatos technikákkal mutatják be.

Valamennyi pályázó munkáját oklevéllel köszönték meg a szervezők, a legjobbakat pedig értékes ajándékokkal (mobil telefon, laptop) jutalmazták.

A rajzpályázat eredménye:

Általános iskolások:

I. Horváth Katica 5.z  Kiskunfélegyházi Batthyány Lajos Ált. Isk. és Alapfokú Művészeti Iskola (felkészítő: Kis Virág) – (Tablet) – KGME

II. Kalmár Nagy Fruzsina 7.b Dózsa  Gy. Ált. Isk.  – (mobiltelefon)  – KGME

III. Major Edina 3.z Kiskunfélegyházi Batthyány Lajos Ált. Isk. és Alapfokú Művészeti Iskola – (értékes festőkészlet) – KGME

Könyvjutalommal jutalmazta a Holló László Képzőművész Kör a következő diákokat:

Dobos Kinga 7.a Dózsa Gy. Ált. Isk.
Pántlika Patrik 3.a Platán Utcai Ált. Isk.
Farmasi Eszter 7.a Dózsa Gy. Ált. Isk.

A zsűri és a Holló László Képzőművész Kör ajándékcsomagját Molnár Milán, László Kerecsen és Kiss Vivien, a Darvas iskola tanulói vehették át.

Különdíjban 10 ezer forint értékű vásárlási utalványban részesült Görög Inez, a Göllesz Viktor Kiskunfélegyházi Általános Iskola, Egységes Gyógypedagógiai és Módszertani Intézmény tanulója. A Rocktárról készült alkotásért Ónodi Árpád adott át különdíjat.

A Petőfi Mozi ügyvezető igazgatója, Reményi Richárd csoportos mozijeggyel jutalmazta a legtöbb szép munkát beküldő iskolákat:

52 db jegy – Dózsa Gy. Ált. Isk.

52 db jegy – József Attila Ált. Isk.

52 db jegy – Batthyány Lajos Ált. Isk.

A középiskolálások legjobbjai voltak:

I. Bartók Mónika Móra Ferenc Gimnázium 9.D – (laptop) Félegyházi Közlöny

II. Kun Vivien Móra Ferenc Gimnázium 11. A – (mobiltelefon) KGME

III. Lovas Laura Móra Ferenc Gimnázium 10. E – (értékes festőkészlet) KGME

Különdíjjal (egy fényképező géppel) jutalmazták Kurucsai Emesét, a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Kossuth Lajos Szakképző Iskola és Kollégium tanulóját.

s. r.