Bontják a Tőzsér-féle házat, 39 parkoló épül a helyén
Még tavaly októberi ülésén határozott a félegyházi képviselő-testület a Béke tér 5. szám alatti, volt Tőzsér-féle ház elbontásáról. A szükséges munkálatok elvégzésére pályázatot hirdetett az önkormányzat, és az ingatlan birtokbavétele után, decemberben a szerződést is megkötötték. Január elején meg is kezdte a vállalkozó a munkát a főépület tetőszerkezetének, valamint a melléképületeknek a szétbontásával – tudtuk meg Csányi József polgármestertől.

A szomszédos üres ingatlanon, valamint az épület előtti járdaszakaszon védőkerítést épített a vállalkozó, így biztosítva a biztonságos munkaterületet és munkavégzést. A szerződés értelmében 45 nap alatt kell a bontást elvégezni, így tavaszra a két szomszédos telek egységes, kitisztított képet mutathat. Ezzel – emlékeztet a polgármester – a terület alkalmassá válik az ide tervezett parkolók kialakítására. Mint arról ugyanis már beszámoltunk, 39 parkolót alakíttat ki ezen a központi fekvésű területen az önkormányzat, jelentősen enyhítve a belváros parkolási nehézségeit.