Ismét támogatja a felsőoktatásban tanulókat az önkormányzat
A Bursa Hungarica felsőoktatási önkormányzati ösztöndíjrendszer 2018. évi fordulójához való csatlakozásról is döntött a félegyházi képviselő-testület szeptember utolsó csütörtökén megtartott rendes ülésén.

Mint ismert, a Bursa Hungarica többszintű támogatási rendszer, amelynek pénzügyi fedezeteként a települési önkormányzatok, a megyei önkormányzatok és az intézmények által nyújtott támogatás szolgál. Az önkormányzatok számára az ösztöndíj pályázati rendszerben való részvétel önkéntes.

Az Oktatási Minisztérium 2001. óta teszi lehetővé az önkormányzatok számára a Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjpályázathoz való csatlakozást. Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata az indulás évétől kezdve bekapcsolódott ebbe a támogatási rendszerbe egészen 2010-ig. 2010-től a képviselő-testületi döntés szerint, az intézkedési terv megszorításai miatt nem vett részt Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata a pályázaton.

A képviselő-testület a Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjrendszerhez 2016-ban csatlakozott ismét, amikor 4 millió forint költségvetési keretösszeget biztosított – ezáltal 73 felsőoktatásban részt vevő – szociálisan rászoruló kiskunfélegyházi fiatal tovább tanulását tudta segíteni.

A 2015/2016. tanév második félévében, és a 2016/2017. tanév első félévében felsőoktatásban tanulók támogatására a kiskunfélegyházi középiskolák delegáltjaiból álló bizottság tett javaslatot, majd a támogatások mértékéről átruházott hatáskörben a Művelődési- és Szociális Bizottság döntött. Az ösztöndíjban részesített pályázók közül 56 fő 6200 Ft/hó, 11 fő 3500 Ft/hó és 6 fő 2000 Ft/hó önkormányzati támogatásban részesült.

A Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjrendszer 2017. évi fordulójára 4 millió Ft költségvetési keretösszeget biztosított Kiskunfélegyháza Város Önkormányzat Képviselő-testülete. Ekkor a beérkezett érvényes pályázatok száma összesen 111 db volt. Az ösztöndíjban részesített pályázók közül 12 fő 6500 Ft/hó, 71 fő pályázó 3900 Ft/hó támogatásban részesül 10 hónapon, azaz két egymást követő féléven keresztül.

A 2016/2017. tanév második és a 2017/2018. tanév első félévére vonatkozóan az I. kategóriába tartozó pályázók 780.000 Ft, II. kategóriába tartozó pályázók 2769000 Ft támogatásban részesülnek.

A Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjrendszer 2018. évi fordulójához történő csatlakozásra vonatkozó nyilatkozatot október 2-áig kell eljuttatni az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjrendszer részére.

Csatlakozás esetén október 3-áig kell kiírni a települési önkormányzatoknál az „A” típusú pályázatot a jelenlegi felsőoktatási hallgatók számára, valamint a „B” típusú pályázatot, a felsőoktatási tanulmányokat 2018. szeptemberében megkezdők számára.

A pályázatok benyújtásának határideje: november 7-e, amely pályázatokat december 7-éig kell elbírálni.

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS