Csatornázási munkálatok kezdődtek a Bankfaluban
Szennyvízcsatornázási munkálatok kezdődtek az elmúlt napokban a Bankfaluban. A beruházás a Róna utca, Kiskun utca és Templomhalom utca közötti szakaszt, a Barázda utcát, a Kalász utcát, a Kéve utcát, valamint a Szélmalom utca egy szakaszát érinti. A csatornaépítés kivitelezője a BÁCSVÍZ Zrt. A munkálatok 147 ingatlant érintenek. A kivitelező szakaszolva végzi el a beruházást, és a munkák gyors befejezését követően az érintett útszakaszok járhatóságát azonnal biztosítja.

A 2196 méter gyűjtőcsatorna és 1591 méter bekötőcsatorna kivitelezési munkálatainak elvégzésével Félegyháza belterületén 100 százalékos lesz a csatornázottság. A beruházást az önkormányzat önerőből, mintegy 58 millió forintos költséggel oldja meg.

Hartyáni Gyula az önkormányzat projektfelelőse elmondta, hogy az érintett lakosoknak a csatlakozási díj összege a helyi rendelet értelmében 100 ezer forint ingatlanonként. Az ügyintézés a műszaki átadást követően történhet a Bácsvíz Zrt.-n és az önkormányzaton keresztül. Szólt arról is, hogy nem minden telektulajdonost tudtak elérni az értesítéssel, ezért arra kérnek mindenkit, hogy a bekötési pontok helyszínének kijelölése érdekében keressék fel a Bácsvíz Zrt. illetékesét, Krisztián Ferencet a 70/333-1104-es telefonszámon, vagy a krisztian.ferenc@bacsviz.hu e-mail címen.

s. r.