Túlfizetés tájékoztatás

A Félegyházi Fejlesztési Nonprofit Kft. tájékoztatja Fogyasztóit, hogy társaságunk elkészítette a 2021-2022 fűtési időszakra vonatkozó elszámoló számlákat Az elszámoló számlák Fogyasztóink által részszámlákban megfizetett, illetve a ténylegesen felhasznált mennyiségek alapján kerültek kiállításra.

Azon Fogyasztóink részére, akiknek az elszámoláskor túlfizetése keletkezett és a felhasználási helyen nem tartunk nyilván hátralékot, valamint a visszatérítendő összeg meghaladja a 3000 forintot – amennyiben ügyfelünk nem rendelkezik ettől eltérően – a keletkezett túlfizetést az aktuális folyószámla egyenleg alapján tárasaságunk haladéktalanul visszafizeti.

Fogyasztóink folyószámlájuk aktuális egyenlegét az utolsó számlájuk 3. oldalán a fizetendő összegek alatti részben találják. A túlfizetés összege a számla kiállításának időpontja szerinti folyószámla-egyenlegnek felel meg.

A túlfizetés összege a lenti mintaszámla piros nyíllal jelölt, mínusz előjellel szereplő összeg. Azaz abban esetben van túlfizetés, ha Fogyasztóink aktuális számláján „A nyilvántartás szerinti folyószámla-egyenlege a számla kibocsátásakor:” szövegrész után szereplő összeg negatív előjelű. Amennyiben „A nyilvántartás szerinti folyószámla-egyenlege a számla kibocsátásakor:” résznél szereplő, nem negatív előjelű összeg és a „Fizetendő összeg összesen” részben szereplő összeg megegyezik, akkor nem rendelkezik túlfizetéssel és hátralékkal sem, csakis az aktuális számlája a fizetendő. Ha „A nyilvántartás szerinti folyószámla-egyenlege a számla kibocsátásakor:” résznél szereplő összeg pozitív összeg és a „Fizetendő összeg összesen” résztől több, akkor hátralékkal rendelkezik.

A túlfizetés visszafizetése történhet bankszámlára történő utalással vagy ügyfélszolgálatunkon készpénzben. A túlfizetés visszafizetéséhez kérjük, szíveskedjenek az alábbi hivatkozáson elérhető nyomtatványokat használni. kiskunfelegyhaza.hu/tavho/nyomtatvanyok

Kérjük tisztelt Fogyasztóinkat, hogy a visszafizetéshez szíveskedjenek a bankszámlára történő visszautalást előnyben részesíteni.

Azon Fogyasztóinknak, akiknek a részszámlákban kiszámlázott fűtési hőmennyisége több volt, mint a ténylegesen felhasznált fűtési hőmennyisége, de hátralékot halmoztak fel, azok részére az esetlegesen keletkezett túlfizetés beszámítására kerül a díjhátralékba és a beszámítás után fennmaradó túlfizetés kerül visszafizetésre.

Nyomtatvány kitöltésével kapcsolatban kérdés estén kérjük, vegyék fel a kapcsolatot ügyfélszolgálatunkkal.

Cím:                                    6100 Kiskunfélegyháza, Darvas tér 1/a.

Ügyfélfogadási rend:      Hétfő:   07:00 – 12:00
Szerda: 08:00 – 20:00

Elérhetőségek:                 Tel: (+36) 76/461-428
E-mail: tavho@kiskunfelegyhaza.hu

Félegyházi Fejlesztési Nonprofit Kft.