Unicum lesz a félegyházi falfestmény
Már készül a Félegyháza múltját idéző falfestmény a Béke téren, a buszpályaudvarral szemben. A végeredmény országos vonatkozásban is kuriózum lesz – tudtuk meg Csányi József polgármestertől.

Korabeli képeslap alapján festik a nagyméretű tűzfalra a régi városképet, amelynek egyelőre még a kontúrjait láthatják az arra járók, de napról napra többet mutat meg magából a városképi jelentőségű alkotás. Érdemes figyelemmel kísérni a folyamatot. Ezzel egyidőben épül az előtte lévő üres területen a 39 zöldfelületbe ágyazott parkoló is. A polgármester emlékeztetett arra, hogy az önkormányzat döntése értelmében megtörténik a Bajcsy-Zsilinszky utca e szakaszán az útkorrekció is. Az úttest kiszélesítésével a jövőben biztonságosabb lesz a kikanyarodás a buszok és személyautók számára a Petőfi Sándor utca irányából. Az egyszerre városképi és forgalomtechnikai jelentőségű fejlesztés a hamarosan induló Zöld város projekthez illeszkedve valósul meg.