Májusban indul a kórházjárat
Régi vágya teljesül a félegyháziaknak május 1-jétől, a kórházjárat elindításával. Az önkormányzat – a lakossági igény kielégítésére – megteremtette a feltételeit annak, hogy ne kelljen többé az átszállásokkal járó kényelmetlenségekkel számolnia azoknak, akik Félegyházáról Kecskemétre kényszerülnek vizsgálatra, kezelésre menni.

A május 1-jétől induló buszjárat a tervek szerint minden hétfői, szerdai és pénteki napon a reggeli órákban összegyűjti a kecskeméti kórházba igyekvőket. Fel- és leszállni előreláthatóan a Sport Vendéglőnél kialakított buszöbölben, továbbá a Városháza és a Petőfi lakótelep környékén lehet. A busz a kecskeméti kórháznál teszi le a betegeket, délután pedig ugyanezen az útvonalon jön vissza. A járat ingyenes igénybevételének feltétele orvosi beutaló, vagy kezelési lap. A beteggel plusz egy fő kísérő is térítésmentesen utazhat.

A pontos menetrendről és a buszmegállók helyszínéről később részletes tájékoztatást adunk.