Templomhalom

Kiskunfélegyháza első keresztény temploma István király rendelete alapján épült a mai Templomhalom területén. A kora középkori templom mellett több száz éven keresztül temetkeztek. Kiskunfélegyházán érlelődött a gondolat, hogy múltját mélyebben is megismerje, emléket állítson elődeinek. A korábbi illegális homokbányászat komoly károkat okozott, azonban a 2008-tól történt feltárások, és az előkerült leletek alapján megállapítható, hogy a területen magyarok laktak, a tatárjárás után pedig kunok is települtek be. A legutóbbi ásatás során a templom köré épült település nyomaira is rátaláltak. A Templomhalomnál 2015-ben régészeti emlékparkot alakítottak ki, ahol a kihelyezett információs táblák segítségével a látogatók megismerhetik a település egyik legrégebbi emlékét.