Petőfi Sándor Emlékház

Cím: 6100 Kiskunfélegyháza, Petőfi Sándor u. 7.
Telefon: +36-76/461-468
E-mail: kiskunmuzeum@gmail.com
Weblap: www.kiskunmuzeum.hu
Akadálymentesített: igen

Nyitva tartás:  április 1.- október 31. között:
Kedd, Csütörtök, Szombat: 09:00-13:00
Egyéb napokon: Zárva
November 1. – március 31. közötti időszakban szombat, vasárnap kivételével csak előzetes bejelentkezéssel látogatható.

Bejelentkezés: személyesen a Kiskun Múzeumban (6100 Kiskunfélegyháza, Dr. Holló Lajos u. 9.) vagy telefonon a 76/461-468-as számon. E-mailen: kiskunmuzeum@gmail.com

Kiskunfélegyházán a Petőfi Sándor utca 7. szám alatti ház homlokzatán emléktábla hirdeti, „Itt töltötte gyermekévet Petőfi Sándor”. E ház helyén állt az nádtetős épület, amelyben a Petrovits család élt, amikor az édesapa mészárszék árendás volt a Kiskunság székhelyén.

Az 1850-es években épült polgárház lett a későbbiekben a félegyházi Petőfi-kultusz egyik színhelye, ma ez az emlékház mutatja be Petőfi Sándor emlékeit Kiskunfélegyházán.

A Petőfi Sándor Emlékház állandó kiállításai:

„Petőfi Félegyházája – Félegyháza Petőfije” címmel a költő családtörténetét, életútját, a helyi Petőfi kultuszt bemutató kiállítás, Fekete János helytörténeti kutató emlékszobája, MŰVÉSZ TÉR- Félegyházi kötődésű alkotók, Dulity Tibor festőművész, Szántó Piroska festőművész, Morell Mihály képzőművész, Bodor Miklós grafikus, Faragó József fafaragó alkotásai.