Szent István-templom
A templom és annak tornya is látogatható, bejelentkezni a plébánia elérhetőségein lehet.

Cím: 6100 Kiskunfélegyháza, Szent István tér
Telefon: +36-76/467-039
E-mail: szentistvantemplom@gmail.com
Weblap: www.facebook.com/ujplebania

A neoreneszánsz, rendkívül gazdag formakinccsel rendelkező templom építése az akkori szénapiac helyén 1872-ben kezdődött az alapkőletétellel. A templomot Peitler Antal váci püspök szentelte fel 1880-ban. A monumentális templom 65 méter magas, tiszteletet parancsoló, égbenyúló tornyai már messziről magukra vonják a tekintetet. A bejárat előtt ión oszlopos árkádsor húzódik, tetején bal oldalt Pál, jobb oldalt Péter apostol szobra áll. Pál kardot, Péter pedig a mennyország kulcsait tartja a kezében. Az árkád fölött félkörös üvegablak látható, az oromzat tetején, a kőkolonádon pedig a négy evangélista szobra jelenik meg. A templombelső összes falfestményét Lohr Ferenc és Tary Lajos készítette. A főoltár azt ábrázolja, amint István király felajánlja a koronát Máriának. 2006-ban avatták fel Szent István bronz szobrát a templom melletti kertben.

A templom tornyában harangjáték működik. Létrejöttén nagyon sok önzetlen ember fáradozott. A harangok elkészítésének költségeit főként magánszemélyek és vállalkozók pénzadományaiból fedezték. A többi, az elektronika, a felszerelés és a többi járulékos költség a hívek támogató perselyadományokból lett fizetve. Felszentelésükre, 2012. augusztus 20-án, a templom búcsúján került sor.

A harangjáték napközben többször is megszólal. A tizenkét harang közreműködésével, igen széles körű az eljátszható dallamok száma. A repertoárban főként katolikus énekek hallhatók, de emellett régi magyar népdalok, helyi népdalok, megzenésített versek dallamai, régi magyar táncdalok, híres zeneszerzők műveinek ismertebb részletei, valamint más népszerű dallamok is elhangoznak.

A harangjáték programja:
10:05 váltakozó dallamok (vasárnaponként)
11:55 Ah, hol vagy, magyarok tündöklő csillaga
12:23 váltakozó dallamok