Sarlós Boldogasszony-templom
A templom és annak tornya is látogatható, bejelentkezni a plébánia elérhetőségein lehet.

Cím: 6100 Kiskunfélegyháza, Béke tér 1.
Telefon: +36-76/462-642
Telefon: +36-30/241-5992
E-mail: sarlosba@gmail.com
Weblap: www.sbaotemplom.hu

A műemlék templomot 1744 és 1753 között építették késő barokk stílusban. A város szívében álló Ótemplom 53,8 méter magas toronnyal, keleti végében a nyolcszög három oldalával záródó szentély. A keskenyebb és alacsonyabb  szentély két oldalán sekrestye és oldalkápolna áll. A torony falazatának nagyjából a felénél húzódik a hangsúlyos timpanon, benne Istenszem-motívummal. Berendezését németalföldi mesterek készítették. Díszítésében és berendezésében megtalálhatók a barokk, a rokokó és a klasszicista stílus elemek. A főoltár klasszicista stílusban készült 1790-ben, a rajta látható oltárfestményt Fazekas Antal festette 1816-ban. Az oltárkép címe: Mária találkozása Szent Erzsébettel.

Áldozórács – Móra Ferenc első közszereplésének színhelye, melynek márványlapjához 1888-ban odafagyott Móra talpalatlan-cipős lába a karácsonyi versmondás alatt. „A nyomozás kiderítette – írja Móra A téli Isten című novellájában –, hogy… ami jeget, havat fölszedtem útközben, az álltomban először elolvadt a meleg talpam alatt, aztán megfagyott.”