Móra Ferenc Emlékház

Cím: 6100 Kiskunfélegyháza, Móra Ferenc u. 19.
Telefon: +36-76/461-468
E-mail: kiskunmuzeum@gmail.com
Weblap: www.kiskunmuzeum.hu
Akadálymentesített: nem

Nyitva tartás:  április 1.- október 31. között:
Szerda, Péntek, Szombat:  09:00-13:00
Egyéb napokon: Zárva
November 1. – március 31. közötti időszakban szombat, vasárnap kivételével csak előzetes bejelentkezéssel látogatható.

Bejelentkezés: személyesen a Kiskun Múzeumban (6100 Kiskunfélegyháza, Dr. Holló Lajos u. 9.) vagy telefonon a 76/461-468-as számon. E-mailen: kiskunmuzeum@gmail.com

Ebben az apró, alföldi nádtetős kis házban született Móra Ferenc, 1879. július 19.-én a család nyolcadik gyermekeként. A XX. századi magyar próza klasszikusának szülőházában 1972-ben nyílt a Móra Ferenc életét és munkásságát bemutató múzeum. A szülőházat ünnepélyes keretek között adták át, az író halálának 38. évfordulóján, február 8.-án. Az ünnepségen jelen volt az író egyetlen gyermeke is, Vészits Endréné Móra Panka. A kiállításban látható Móra életútja, tisztaszoba kemencével, szabadkéményes konyha és szűcsműhely.

A szülőházban bemutatott kiállítás végigvezet Móra Ferenc életén, kiemelve a város és az író igen szoros kapcsolatát.