Móra Ferenc félegyházi ihletésű írásai

Móra Ferenc (1879-1934) kiskunfélegyházi születésű író. Élete során volt újságíró és a Szegedi Napló főszerkesztője, könyvtáros a szegedi kultúrpalotában, kiváló eredményeket elérő régész, és a szegedi múzeum igazgatója. Az 1918-ban megjelent Kincskereső kisködmön című regényében saját gyermekkori emlékeit örökítette meg. E figyelemre méltó mű Kiskunfélegyháza múltjának hiteles ábrázolása. 1929-ben a Díszpolgárság című írásában így vall szülővárosáról:

„Mint író, ettől a várostól kaptam egyéni veretemet, innen származnak írói céljaim. Az én írásaimban félegyházi nap süt, félegyházi szél fúj, félegyházi sárgarigó fütyül.”

Halála után került a könyvesboltokba Móra Ferenc hátrahagyott művei díszkiadása sorozat címmel. Ebben jelent meg a Daru utcától a Móra Ferenc utcáig című könyv. Önéletrajzi írásainak összefoglalásában gyakran visszaköszön szülőföldje, tanítói, diák- és gyermektársai alakja, és leggyakrabban szülei arcképe.

Megyei érték a Bács-Kiskun Megyei Értéktárban.