Fekete János helytörténészi munkássága

Fekete János (1924-2008) pedagógus tanulmányait a helyi tanítóképzőben végezte, rendszeresen orgonált, tornázott. Pályája során volt tanító, iskolaigazgató, osztályvezető, egyházügyi tanácsos, kitüntették a Munka Érdemrenddel. Helytörténészként 1959-ben kezdett kutatni és publikálni a helyi, megyei és országos tudományos folyóiratokban.

Értékes kutatásait tárta az olvasóközönség elé a város történetéről és jeles személyeiről.

Nevéhez fűződik Kiskunfélegyháza településfejlődésének és utcaneveinek története, valamint a Móra család, Kossuth Lajos, Petőfi Sándor, Mezősi Károly félegyházi kötődéseinek felkutatása. Kiemelten fontos a Félegyházi Közlönyben megjelent Honismereti Mozaik sorozata. Jeles épületek, évfordulók, neves személyek történetét tette közismertté. A tudós helytörténész több tudományos társaság tagja volt. Alapító névadója, elnöke, majd tiszteletbeli örökös elnöke volt a Móra Ferenc Közművelődési Egyesületnek.

Megyei érték a Bács-Kiskun Megyei Értéktárban.