Szent István-templom ~ Újtemplom

A szinte csak katolikusok által lakott település 1872-ben tette le második temploma alapkövét. A félegyháziak fogadalomtételének megfelelően az új templomot István király tiszteletére szentelték fel, és ennek megfelelően festették meg a főoltár képet is, amelyen István király Máriának ajánlja a koronát. Az impozáns templom tervezésére Pártos Gyula műépítészt kérték fel, aki a város főutcáján magasodó 65 méter magas neoreneszánsz templomot rendkívül gazdag formakincsekkel öltöztette fel. A berendezési tárgyak a hívek adakozásából készültek el, a belső falfestményeket csak később, a 20. században Lohr Ferenc és Tary Lajos készítették.

Négy harangja mellett napközben a toronyban többször is megszólal a harangjáték.

A templomkertben látható a Szentháromság-oszlop és a Szent család-oszlop, valamint Szent István bronz szobra.